Polusezona u GFL Mačva – Gol razlika odlučila o jesenjem prvaku

Završetak polusezone u Gradskoj fudbalskoj ligi “Mačva” trajao je dva vikenda duže u odnosu na grupu Pocerina. To kompletiranje bilo je naročito važno jer nedoumica oko jesenjeg prvaka nije bila rešena. Za rešavanje tog pitanja bodovi i međusobni skor nisu bili dovoljni jer su Sanrajs Šabac i Sloga pobedili na svih osam utakmica, dok su između sebe, u Bogosavcu, podelili bodove. Međutim, gol razlika je na strani poletne šabačke ekipe (29:24), zbog čega će zimu provesti kao prvi. Od mnogih pozitivnih podataka koji je Sanrajs napravio, ističe se taj da su od preko 800 odigranih minuta, tek nešto manje od 20 bili su u situaciji da jure rezultat. To se desilo u Culjkoviću gde su gubili od 10., da bi izjednačili već u 28. minutu. Pored toga, njihove pobede ostvarivali su sa najmanje dva gola razlike. To se desilo dva puta, poraz od tri gola naneli su trojici protivnika, baš kao i u slučaju trijumfa od četiri i više razlike. Trener Dragan Ljuština na raspolaganju je imao 19 igrača, od kojih su čak trojica odigrali svih 810 minuta: Ivan Ljubišić, Saša Savić i Veljko Stepanović. Najboljoj gol razlici, za šta smo utvrdili da je odlučujuća kategorija, najviše su doprineli: Nenad Vuković (11), Bogdan Bogojević (8), Veljko Stepanović i Ajdo Salkić (po 4 pogotka). Inače, nerešenih ishoda nedostajalo je i u Mačvi. Samo tri utakmice završene su na taj način, od kojih je daleko najzanimljivija bila ona koju su odigrali Partizan i Omladinac (4:4).

Dakle, Sanrajs i Sloga imaju po 25 bodova, što je za 4 više od ekipe iz Tabanovića i čak 11 od četvrtoplasirane Rome. Tako da, iako uzbuđenja neće manjkati u nastavku, samo ove tri ekipe pretendovaće na prve dve pozicije. Sanrajs će biti u dobroj poziciji obzirom da će na proleće biti domaćini pet puta, između ostalog i Slogi u prvom meču drugog dela. Torpedu ide u korist što će takođe pet puta igrati u Tabanoviću, s tim da će ugostiti oba rivala, dok će Sloga gostovati i u Šapcu i u Tabanoviću, ali će u još tri navrata biti u ulozi gosta.

Baš kao u tekstu grupe Pocerine, u nastavku članka donosimo prikaz nekolicine najvažnijih i najzanimljivijih statističkih parametara.

- STATISTIKA GOLOVA I OPOMENA

Tokom jeseni timovi u Mačvi bili su značajno efikasniji od Pocerine. U ukupnom pregledu taj odnos je 232:204, odnosno 25,78:22,67 po kolu. Najviše su se istakli Torpedo (38) i Sanrajs (35), jedini koji su probili granicu od 30 datih golova. Zatim sledi grupa četiri ekipe koje su gotovo izjednačene: Sloga (28), Roma (27), Partizan (27) i Omladinac (27), a preko 20 ima i Culjković (21).

Što se primljenih tiče, samo Sanrajs i Sloga se mogu pohvaliti jednocifrenim brojem u njihovim kolonama – 6 i 7. Naredni je tek Torpedo sa 16, ostali su 20, pa čak i više od 30 puta vadili loptu iz svoje mreže.

Više golova postizano je u drugom poluvremenu (55,2% – 128:104), što se naročito primećuje u slučaju Savaciuma (82,4%), Sloge (60,7%), Rome (59,3%) i Torpeda (57,9%).

Po pitanju javnih opomena, statistika je skoro u potpunosti ista. Razliku čine četiri više žuta kartona koji su pokazani u Mačvi (117:113).

- NAJBOLJI STRELCI

Čak pet igrača, iz isto toliko klubova, ima dvocifreni broj datih golova. Njih predvodi Nemanja Rajić iz Torpeda (13), praćen Nenadom Vukovićem iz Sanrajsa (11). Sa po 10 izjednačeni su: Dalibor Jovanović (Partizan), Predrag Pavlović (Omladinac) i Milan Stanković (Roma). Naredni igrač je takođe iz redova Torpeda – Siniša Nikolić (9), dok po jedan manje imaju Bogdan Bogojević (Sanrajs) i najbolji strelac Sloge – Vladimir Đukić.

- REZULTATI KOD KUĆE I NA STRANI

Sanrajs i Torpedo maksimalni su na svom terenu, dok Sloga ima identičan učinak kao gost. Roma je svoje četiri, od pet pobeda, zabeležila kao domaćin. Pored Proletera, ni Napredak nije osvojio niti jedan bod kao gost.

- FORMA I NIZOVI

Sanrajs i Sloga su nedvosmisleni vlasnici najdužih pobedničkih nizova (8), od kojih će sigurno jedan biti prekinut u 10. kolu. Pored toga, obe ekipe imaju pozitivan trend od tri utakmice bez primljenog gola. I drugi klubovi, poput Torpeda, Rome i Omladinca, u nekom trenutku imali su pobedničke ili makar neporažene serije, no sve su one mahom prekinute.

Slast trijumfa nekoliko kola nisu osetili Napredak (4), Savacium (5), dok Proleteru to još uvek nije ni pošlo za rukom. Iz ove grupe timova, Ševaričani se najviše muče da postignu pogodak, u čemu nisu uspeli na poslednje četiri utakmice, dok odbrane Savaciuma i Proletera nisu uspele da sačuvaju svoj gol u poslednjih sedam, odnosno svih devet mečeva. Poslednji zanimljiv podatak je svakako taj da su čak četiri ekipe dale gol na svakoj utakmici: Culjković, Torpedo, Sloga i Sanrajs.