08.05.2023 Stevan Davidović

Novobečejci se zagrevaju za plej-of

Spremni za plej-of, kapiten Jedinstva, Nikola Eremić (foto: Stevan Davidović)

U 17. pretposlednjem kolu Međuopštinske lige Kikinda-Žitište, vodeće Jedinstvo iz Novog Bečeja je u Žitištu pobedilo Podgrmeč 0:4, dok je drugoplasirani Napredak iz Banatske Topole, na gostovanju u Aleksandrovu, zabeležio pobedu protiv domaćeg Borcu (0:2).

Na gostovanju u Žitištu izabranici trenera Dragana Vukajlovića, sudeći po rezultatu, nisu imali težak zadatak da, protiv poslednjeg tima na tabeli, zabeleže pobedu. Sve je praktično bilo rešeno za 12 minuta, tačnije od  25. do 33. minuta, kada su gosti postigli tri gola. Najpre se, u 23. minutu, u listu strelaca upisao golgeter Jedinstva, Nenad Vinović, da bi potom Aleksandar Odžin ekspresno postigao dva gola za 0:3, što je bio rezultat u poluvremenu.

U nastavku, trener Vukajlović, zadovoljan visokim vođstvom, kao i na prethodnim utakmicama, pružio je šansu igračima, koji su do sada imali manju minutažu. Međutim to nije uticalo na igru Novobečejaca, koji su posle gola Nikole Mesaroškog u 58. minutu za 0:4, mirno utakmicu priveli kraju.

U  poslednjem kolu Jedinstvo dočekuje Borac iz Aleksandrova, ekipu koja im je u jesenjem delu prvenstva nanela jedini poraz (2:0), pa je ovo prilika za revanš i da u plej-of uđu sa prve pozicije, koja će im obezbediti povoljniji raspored.

Podgrmeč - Jedinstvo 0:4 (0:3)

Žitište: Stadion „Dragan Vučurović Vučko“. Sudija: Stefan Paunović (Žitište). Strelci: Vinović u 23, Odžin 25. i 33. i Mesaroški u 58. minutu. Žuti karton: Rezervni igrač Leon Barkoci (Jedinstvo).

Podgrmeč: Daljević, Babić, R. Živković, Đurić, Rodić, Đ. Živković, Manojlović (Štikovac), Miljuš, Balaban (Rajić), Sivčević (N. Živković), Terzić

Jedinstvo: Vlaškalin, Eremić, Odžin, Mesaroški, Vinović (Dragiša Salihović), Veselinović (Veselić), Denis Salihović, Vrebalov, Koledin (Ilić), Mihajlović (Stojanov), Kovačev

Piše: Stevan Davidović

Vojvodina 0 : 1 Roham
Terekveš 0 : 3 Proleter
Borac 0 : 2 Napredak
SU Podgrmeč 0 : 4 Jedinstvo
1. Oktobar 0 : 0 Omladinac