30.04.2023 Stevan Davidović

Novobečejci brojali do devet

U premijernoj utakmici 16. kola Međuopštinske lige Kikinda – Žitište, fudbaleri novobečejskog Jedinstva, bez većih teškoća pobedili su „1. oktobar“ iz Srpskog Itebeja 9:0 (3:0), što i nije iznenađenje, pošto su gosti doputovali u Novi Bečej sa samo 8 igrača. Seriju golova otvorio je Nikola Mesaroški u 13. minutu, da bi se u prvom delu utakmice u listu strelaca upisali Aleksandar Odžin i Nanad Vinović.

Na početku drugog poluvremena trener Dragan Vukajlović odmah je izvršio četiri izmene, ali to nije uticalo na igru domaćeg tima, koji je i sa „rezervistima“ nastavio da rešeta mrežu nekompletnog protivnika, za konačnih 9:0.

U 17. kolu, pretposlednjem kolu, Jedinstvo igra u Žitištu protiv Podrgrmeča, dok će „1. oktobar“ na svom terenu snage odmeriti sa Omladincem iz Ravnog Topolovca.

Jedinstvo – „1, oktobar“ 9:0 (3:0)

Novi Bečej: Stadion Jedinstva, sudija: Budimir Čolak (Kikinda). Strelci: Mesaroški u 13. i 47, Odžin u 20, Nenad Vinović 35, 56, 89, Stojanov 56, Latinović 69. i 84. minutu.

Jedinstvo: Barkoci (Vlaškalin), Perić (Latinović), Eremić, Odžin (Dragiša Salihović), Mesaroški, Vinović, Veselinović (Veselić), Denis Salihović, Vrebalov, Koledin, Kovačev (Stojanov)

„1. oktobar“: Kašik, Matić, Bandu, Popović, Čileg, Petrović, Vujinović, Čirok

Piše: Stevan Davidović

Roham 7 : 1 Omladinac
Jedinstvo 9 : 0 1. Oktobar
Napredak 2 : 1 SU Podgrmeč
Proleter 1 : 5 Borac
Vojvodina 4 : 0 Terekveš