Komšiski derbi pripao gostima iz Donjeg Stupnja

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

Komšiski derbi između FUD-a i Rubina Iz Donjeg Stupnja zasluženo je pripao gostima. Gosti su na ovaj susret došli  oslabljeni neigranjem nekoliko bitnih igrača. Posle početnog ispitivanja snaga gosti prvi prete u 32. minutu kada su odlično razmenili pasove da bi Lapčević na kraju asistirao Jovici Nikoliću čiji je šut izblokiran. Imao je Lapčević stopostotnu šansu u 39. minutu ali je ne koristi, da bi sam  minut kasnije na drugoj strani domaćin imao  priliku Karadzić šutira pravo u golmana Filipovića.

I u nastavku gosti prete u 70. minutu ponovo Lapčević izbija sam ispred golmana Jovanovića a njegov šut završava pored same leve stative gola domaće ekipe. Napadali su domaći fudbaleri ali su sve to bile jalove prilike da bi u 80. minutu gosti  postigli gol lopta dolazi do Jovice Nikolića na sredini terena koji se znalački gradi prihvata loptu okoreće mladog Andriju  Obradovića i proigrava na levoj strani Lapčevića koji prihvataloptu kod gol linije asistira Jovici Nikoliću na drugoj stativi koji postiže gol za 0:1 za pobedu gostiju.

FUD - Rubin 0:1(0:0)

Brus-Gradski Stadion. Gledalaca 50. Sudija: Đorđe Anđelković (Kruševac) 7. Strelac: J.Nikolić u 80. minutu. Žuti kratoni: S.Obradović (FUD). Igrač utakmice: J.Nikolić.

FUD: Jovanović 6, R.Obradović 7, A.Obradović 6 (Đorđević-), Nikolić 6 (Čolić-), Pavlović 7, Karadzić 6, Vračarević 6, S.Obradović 6,5, Čaloveić 6,5 (Minić-), Deljanin 6 (Luković -), Simić 6,5.

Rubin: N.Filipović 7, Milojčić 7, Čović 7, S.Filipović 7,5 , J.Nikolić 7,5 (Lisinac-), Lapčević 7,5, M.Jovanović 7, Petrović 7, Ugrinić 7, P.Nikolić 7 (Đokić-), Miljković 7.

Sloga (L) 1 : 0 Gradina
Gornji Stepoš 5 : 2 Dedina
Mačkovac 4 : 1 13. April
Temnić 1924 5 : 0 Sloga (D)
Sloga (Ć) 2 : 1 Jastrebac
Parunovac 3 : 2 Polet 57