Čukarički srušio tradiciju, posle 20 godina slavio pobedu u Nišu

Čukarički srušio tradiciju, posle 20 godina slavio pobedu u Nišu--

Čukarički je srušio neugodno tradiciju, slavio je prvi put od 2003. godine protiv Radničkog u Nišu – 0:2, i na taj način popeo se na treće mesto na tabeli Super lige Srbije. U prvom poluvremenu sudija Minaković je dva puta opravdano pokazao na belu tačku, oba jedanaesterca iznudio je Tošić, a siguran realizator bio je kapiten Marko Docić, u 21. i 45+3. minutu.

U 11. minutu Čukarički je postigao pogodak, učinio je to Ivanović, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda u začetku te akcije. Dva minuta kasnije, posle centaršuta Kovača glavom je pokušao Badamosi, ali je šutirao pored gola Nišlija. Probao je Docić u 19. minutu direktno iz slobodnog udarca sa gotovo 40 metara, Rosić je krenuo na centaršut, lopta ga je umalo iznenadila i završila u njegovom golu, ali je reprezentativni čuvar mreže u poslednjem trenutku reagovao i izbio u korner.

Ipak, samo dva minuta kasnije sudija Minaković je opravdano pokazao na belu tačku. Docić je izveo korner sa leve strane, Tošić je zahvatio loptu glavom, a lopta je potom u ruku pogodila Andrića. Siguran realizator najstrože kazne bio je Docić – 0:1. Imao je potom Ivanović dve prilike, prvu u 40. minutu, kad je posle greške odbrane domaćina šutirao sa 16 metara, ali je Rosić krajnjim naporom loptu izbio u korner.

Tri minuta kasnije pokušao je isti igrač posle solo prodora, ali je šutirao pored gola Radničkog. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, posle centaršuta Stevanovića sa desne strane, Tošić je krenuo na loptu, dobio je udarac u glavu od Etongu, a posle VAR-a i pregledanog snimka Minaković je opravdano pokazao na belu tačku. Odgovornost je ponovo preuzeo Docić, gađao je isti ugao, Rosić se ponovo bacio na drugu stranu – 0:2.

Na startu drugog poluvremena dobar napad Radničkog, posle centaršuta sa leve strane Popović je krenuo na loptu, pa je ispustio, ali je u poslednji čas reagovao Lučić, pa je golman Čukaričkog stigao da ispravi svoju grešku. Već u 51. minutu Nišlije su imale još bolju priliku, Frej je protutnjao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i uputio pas ka Škrbiću, koji je atraktivno petom zahvatio loptu, ali je Popović sprečio pogodak.

Dobru piliku za domaće u 66. minutu imao je bivši igrač Čukaričkog Cvetković, koji je primio loptu posle ubacivanja iz ugla u šesnaestercu, fintom je “zalomio” čuvara, ali je potom iskosa sa 14 metara šutirao zamalo proed gola Popovića. Ispostavilo se da je to bilo poslednje uzbuđenje na meču.

Radnički (Niš) – Čukarički 0:2 (0:2)

Strelac: 0:1 – Docić iz jedanaesterca u 21, 0:2 – Docić iz jedanaesterca u 45+3. minutu. Stadion: „Čair“. Gledalaca: 500. Sudija: Nenad Minaković. Pomoćnici: Atila Harmat i Petar Radić. Žuti kartoni: Andrić, Etongu, St. Marjanović (Radnički).

RADNIČKI: Rosić, Jamkam, Etongu, Andrić (od 46. St. Marjanović), Škrbić, Pejović, Frej, Belaković (od 46. Cvetković), Sa. Marjanović (od 60. Mićin), Gaku (od 46. Stojanović), Petrov (od 69. Mesarović).

ČUKARIČKI: Popović, Stevanović, Pankov, Drezgić, Tošić, Docić, Kovač, Lučić (od 70. Janković, od 84. Rogan), Tomović (od 60. Sisoko), Ivanović (od 60. Ovusu), Badamosi (od 60. Stojanović).

Radnički (N) 0 : 2 Čukarički
Voždovac 0 : 1 Javor Matis
Vojvodina 2 : 1 Partizan
Radnik 0 : 1 TSC
Mladost (L) 1 : 3 Novi Pazar
Kolubara 0 : 1 Napredak