Vošina rođendanska pobeda za Evropu, Čukarički pao na "Karađorđu"!

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Čukaričkog rezultatom 3:2 u 26. kolu Mocart Bet Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Zukić u petom, Uroš Nikolić u 14. i Lazarević u 82. minutu.

Pred početak utakmice Mirku Topiću je uručen uramljen dres Vojvodine sa njegovim prezimenom i brojem 100 na leđima, s obzirom na to da mu je ovo bila jubilarna stota utakmica u prvom timu „stare dame“, a dres mu je uručio direktor omladinske škole „Ilija Pantelić“, Duško Grujić.

Nakon toga, predstavnica kompanije Mozzart Bet Jovana Đulibrk je uručila plaketu i humanitarni ček na 50.000 dinara Dejanu Zukiću kao najboljem igraču 24. kola Mocart Bet Super lige Srbije, a on je odlučio da taj novac prosledi za lečenje sedmogodišnjeg Novosađanina Miloša Ćelapa koji boluje od leukemije i potrebna mu je tranplantacija koštane srži u inostranstvu.

Voša je odlično otvorila meč i povela već u petom minutu. Čumić je izveo korner sa leve strane, a Zukić sa prve stative glavom pogodio prvi ugao za 1:0. Već u 14. minutu, domaći tim je stekao dva gola prednosti, posle kontre i loše reakcije odbrane Čukaričkog, Čumić je ukrao loptu i odložio je do Uroša Nikolića koji je uhvatio poluvolej i iskosa sa desne strane pogodio za 2:0.

Nakon drugog gola, tempo igre je opao, Čukarički je preuzeo inicijativu, ali je i Vojvodina postavila odlično linije odbrane i rivala držala daleko od opasne zone. Najveća opasnost po gol „stare dame“ bio je Ovusu, koji je stvarao dosta problema Lazareviću, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Carevića. Do odlaska na odmor, Zukić je pokušao makazice sa ivice šesnaesterca, međutim, nedovoljno snažno za golmana Belića.

Voša je prva pripretila i u nastvku, u 55. minutu najpre je Uroš Nikolić odlično prošao po desnom boku i pronašao Zukića koji nije najbolje zahvatio loptu, a u nastavku iste akcije u šansi se našao i Simić, čiji je udarac izblokiran pred golom. Na isteku časa igre Simić je imao novu šansu, prihvatio je odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Čukarički je uspeo da izjednači iz prvog ozbiljnijeg napada u nastavku, u 66. minutu, posle centaršuta sa leve strane, Vitas je izbio loptu pravo na nogu Tošića koji je iz prve prebacio Carevića i pogodio sam gornji levi ugao za 2:1. U 72. minutu Čukarički je izjednačio rezultat. Posle prekida Docića sa leve strane, Pankov je bio najviši u skoku i glavom savladao Carevića za 2:2.

Kada je delovalo da su gosti preuzeli kontrolu utakmice, Vojvodina je uspela da se vrati i ponovo povede. Malbašić je maestralno proigrao Lazarevića koji je pobegao po levoj strani i pogodio prvi ugao za veliko slavlje domaćih navijača.

Voša je do kraja uspela da sačuva prednost i dođe do velike pobede protiv direktnog rivala u borbi za Evropu, te je sada peta na tabeli sa 46 osvojenih bodova.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Carević, Bjeković, Vitas (od 80. Ljubisavljević), Traore, Lazarević, Zukić (od 71. Busnić), Topić, Čumić (od 90. Jeličić) , U. Nikolić (od 71. Malbašić), Simić, N. Nikolić (od 71. Baraj).

Čukarički: Belić (od 84. Mićović), Tošić, Docić, Stevanović, Tomović (od 65. Stojanović), Pankov, Sisoko (od 65. Miladinović), Badamosi (od 59. Spasojević), Drezgić, Lučić, Ovusu (od 84. Aganspahić).

Izvor: fkvojvodina.rs

Radnički (N) 2 : 3 Voždovac
Vojvodina 3 : 2 Čukarički
Radnik 0 : 0 Javor Matis
Mladost (L) 0 : 3 Partizan
Kolubara 0 : 1 TSC