"Brđani" eksirali "šumadijski čaj" u nadoknadi

Osokoljeni startnom pobedom u Subotici ˝brđani˝ su dočekali kragujevački Radnički, koji je nasuprot njima krenuo loše izgubivši na ˝Čika Dači˝ od Voždovca. Krenuli su domaći od starta sa ofanzivnom igrom, vršeći presing na protivničkoj polovini nisu gostima dozvoljavali da slobodno kreiraju akcije. Prva lepa akcija viđena je na isteku 11. minuta, trio Ivanović, Kovač, Badamosi ugrozio je kragujevačku odbranu, bez materijalizovanja situacije. Odmah u kontranapadu Činedu izlazi sam pred Belića, doduše malo iskosa, ovaj mu ulazi u šut i uspeva da sačuva svoj gol.

Igrao se 24. minut kada je Kovač bio neodlučan na svega 10 metara ispred vrata Mladenovića, Ovusu u nastavku akcije prebacuje gol gostiju šutem sa oko 12 metara iskosa. Radnički opet brzo uzvraća preko centarfora Činedua u 29. minutu, lopta posle njegovog šuta sa 13-14 metara od roglja završava u gol autu. Sa uzbuđenjima je nastavljeno u 33. minutu, Ivanović je reagovao udarcem glavom na centaršut Rogana, lopta je prohujala zamalo iznad prečke Kragujevčana. Vihorni Činedu je u 41. minutu po treći put ugrozio gol domaćih, ovaj put na divan pas Evandra, ponovo se intervecijom istakao prisebni Belić sačuvavši svoju mrežu netaknutom u prvom poluvremenu.
Posle samo 20 sekundi igre u nastavku Adžić se našao u izglednoj šansi, ali je sa nekih 7-8 metara iskosa šutirao pravo u dobro postavljenog gostujućeg golmana. Gosti iz stare prestonice Srbije pokazuju hrabru igru i u drugom poluvremenu, podigli su gard i ušli u otvorenu bitku sa favorizovanim momcima sa ˝brda˝. Srčanom igrom održavali su rezultatski egal, a u 63. minutu Činedu na pas Evandra propušta najidealniju priliku do tada, njegov udarac sa 7-8 metara panterskom paradom je zaustavio Belić.

Igrao se 65. minut kada je najzad viđen gol, na asistenciju Lučića dobro se snašao Tomović i iz blizine bocnuo loptu preko nemoćnog Mladenovića za vođstvo Čukaričkog. Vrlo brzo Kragujevčani vraćaju rezultat u egal, Činedu je najzad strelac. Prethodno mu je Evandro glavom spustio loptu na peterac, te je stasitom Nigerijcu preostao lakši deo posla, da ubaci loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Šumadinci za svoju hrabru igru bivaju nagrađeni u 81. minutu, Zorić, otprilike sa penaltika, loptu šalje glavom u donji levi ugao nadskočivši Drezgića. Čukarički se ne miri sa porazom, a Lučić u 90. minutu posle centaršuta Rogana šalje loptu pod prečku. Velika tri boda kojim Čukarički ostaje u trci za treće mesto doneo je Docić u 6. minutu nadoknade vremena kada je sa ivice kaznenog prostora loptu od stative smestio u gol za konačnih 3:2. Sledeće, 22. kolo, na programu je za vikend kada Čukarički ide u goste Crvenoj Zvezdi, dok Radnički igra u Kragujevcu, a protivnik mu je Javor Matis.

ČUKARIČKI - RADNIČKI (KG) 3:2 (0:0)

STADION. FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Harmat Atila i Rijavec Nikola. STRELCI: Tomović 65, Lučić 90. i Docić 90+6.min (Čukarički), Činedu 72. i Zorić 81.min (Radnički Kg). ŽUTI KARTONI: Kovač i Sisoko (Čukarički), Pecelj, Vidović i Miličić (Radnički Kg).
ČUKARIČKI: Belić, Rogan, Stevanović, Ivanović (Tomović), Adžić (Janković), Pankov, Sisiko, Badamosi (Aganspahić), Drezgić, Ovusu (Lučić), Kovač (Docić).
RADNIČKI (KG): Mladenović, Vlajković, Zorić, Činedu (Ponjević), Čolović (Milunović), Ivanović, Pecelj, Vidović, Mitrović, Srnić (Miličić), Evandro (Jovanović).

Novi Pazar 0 : 0 Radnički (N)
TSC 2 : 0 Napredak
Partizan 0 : 4 Mladost GAT
Javor Matis 1 : 0 Spartak ŽK
Čukarički 3 : 2 Radnički 1923
Voždovac 0 : 6 Crvena zvezda