Spasojević spasao Slogu

Detalj sa utakmice Sloga-Ole

Beograđani su od gotovog napravili veresiju. Bleda Sloga, u prvih 45 minuta bila je potpuno nadigrana i da na golu nije bio reprezentativac Spasojević, Ole je mogao da ima nedostižnu prednost. Već u 11. minutu Mitrović je iskoristio totalnu pasivnost odbrane „belih“ i doveo svoj tim u vođstvo. Sloga je uprkos lošoj igri stigla do tri velike šanse, ali su Dakić, Nikolić i Kaličanin promašili skoro nemoguće. Kazna je stigla u 40. mintuu kada je neodlučnost štopera domaćeg tima i golmana Spasojevića kaznio Đokić i Beograđanima doneo dva gola prednosti na velikom odmoru.

Sloga je u nastavku zaigrala na sve ili ništa. Ulazak Virijevića pokrenuo je tim,a nad ovim igračem načinjen je jedanaesterac koji je umešno izveo Belaćević za 1-2. Virijević je tom prilikom teže povređen i izašao je iz igre posle samo tri minuta provedena u igri. Sloga je nastavila da napada,a gosti iz kontranpada ozbiljno pretili. Spasojević je na čudesan način odbranio „zicer“ šanse Prelevića, Đorića i Tričkovića. U 78. minutu dosuđen je opravdano jedanaesterac za goste, Tričković je šutirao sa bele tačke, ali je Spasojević i to odbranio. Ovakav propust gostiju kaznili su kadeti Sloge i u 86. minutu preko Stanojevića lepim golom stigli do boda i izbegli poraz.

SLOGA (KV) – OLE 2 – 2 (0 – 2)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Miloš Vitić (Užice) 7 Strelci: Belaćević u 70. minutu (iz jedanaesterca) i Stanojević u 86. minutu za Slogu, a Mitrović u 11. i Đokić u 40. minutu za Ole Žuti kartoni: Nikolić (Sloga), Prodanić (Ole). Igrač utakmice: Đorđe Spasojević (Sloga) 7,5.

SLOGA: Spasojević 7,5, Belaćević 7, Stanojević 7, Vesković 6,5 (Antonijević 6), Babić 6,5, Nikolić 6,5, Vuković 6,5 (Virijević -, Košanin 6), Lukić 6 (Ilić 6,5), Kaličanin 6,5, Matović 7, Dakić 6 (Pavlović 6).

OLE: Bandović 6,5, Bežan 6,5, Srdić 6,5, Mlađenović 7, Đokić 7 (Malenović 6,5), Prodanić 7, Bradić 6,5 (Krstić 6), Prelević 6,5, Mitrović 7 (Ilijašević 6,5), Tričković 7, Đorić 6,5 (Rakočević 6).

Vojvodina 0 : 0 RFK Grafičar
Crvena zvezda 7 : 0 GFK Jagodina
Mladost (L) 5 : 0 Kiker
Teleoptik 4 : 3 Rad
Napredak 0 : 1 TSC
Spartak ŽK 2 : 2 Partizan