Nesreća ili nešto drugo,Topola - Dunav 73:72

Košarkaši Dunava poraženi su na gostovanju u Bačkoj Topoli rezultatom 73:72 u dramatičnoj utakmici IX kola Prve muške regionalne lige Sever. Dunav je bolje otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini bio u blagoj prednosti. Domaći košarkaši su odigrali bolje drugu deonicu i uz slabiju igru Dunava preokrenuli rezultat u svoju korist i na poluvreme otišli sa prednošću 36:32. Nisu igrači Dunava pokazali večeras sve što mogu. Ova partija je daleko od onoga kako bi trebalo da bude pa je drugo pouvreme proteklo u rezultatskoj neizvesnosti, iako se stekao utisak da je ekipa Dunava kvalitetnija. Ni jedna ekipa nije uspela da stekne veću prednost pa se u poslednji minut utakmice ušlo sa nerešenim rezultatom. Domaći su na 22 sekunde pre kraja iskoristili jedno slobodno bacanje i poveli pola koša, pa je Dunav imao poslednji napad. Vasić je pokušao za dva poena iz prodora ali nažalost lopta nije htela u koš. Zorčić osvaja loptu posle skoka u napadu ali umesto najmanje dva faula i pri skoku i pri pokušaju da šutira, drugi sudija Grković je, verovali ili ne, odsvirao korake i tako rešio pobednika. Na kraju, Topola - Dunav 73:72, po četvrtinama 17:20, 19:12, 20:22, 17:18. Moramo napomenuti i vrlo ružno i nesportsko ponašanje publike u Topoli koja je sve vreme utakmice pretila, vređala, gađala pa čak i pljuvala igrače i stručni štab Dunava a sve to bez ikakve reakcije i zaštite od strane službenih lica (Kampel, Svilar-Grković), iako je to dužnost i delegata i sudija. U narednom kolu Dunav dočekuje mladi tim Vojvodine Srb Gas a utakmica se igra u utorak 4.decembra od 20h u Belegišu.