Nova dva boda Alasa sa teškog gostovanja

Košarkaši Dunava ostvarili su novu pobedu i tako doneli nova dva boda sa uvek teškog gostovanja u Bačkoj Topoli. U utakmici 16.kola Prve regionalne lige, Dunav je slavio protiv Topole rezultatom 70:80 (17:14, 17:27, 18:21, 18:18). Kao i prethodnih sezona, očekivala se uzbudljiva i neizvesna utakmica. Bačka Topola je poznata kao jedno od najtežih gostovanja u ligi pa tako i ova pobeda Alasa dobija još više na značaju. Domaći su bolje otvorili utakmicu i posle prve deonice imali blagu prednost. Ipak, to je bila i poslednja prednost Topole s obzirom da su igrači Dunava od tog momenta preuzeli kontrolu i već do poluvremena napravili sedam poena razlike. U nastavku se igralo koš za koš, uz veoma čvrstu igru pod oba koša. Dunav je u poslednjoj četvrtini prelomio meč, imao i veću prednost ali se na kraju utakmica završila rezultatom 70:80. Za Dunav su na ovoj utakmici nastupili: Mihajlović R, Savić M, Vasić M, Đurić M (2), Majstorović D (18), Zorčić L (26), Turukalo N (14), Kavurin B (2), Vuković N (7), Mihajlović M (1), Dugošija M (6), Miljković A (4). Naredne subote, u Belegiš stiže ekipa Akademika iz Srbobrana, trećeplasirana ekipa na tabeli. Pozivamo sve navijače i prijatelje kluba da dođu u što većem broju i pomognu košarkašima Dunava u ovoj važnoj derbi utakmici.