Pantović i Zmajevi srušili Mladost!

U trećem međusobnom okršaju ove sezone, fudbaleri Voždovca pobedili su Mladost GAT rezultatom 1:2, (0:1) u utakmici 18. kola Super lige Srbije, odigranoj danas na stadionu „Karađorđe“.

Beogradski tim je, po kišovitom i vetrovitom vremenu, došao u prednost u 39. minutu kada je Miloš Pantović sjajno reagovao na dodavanje Borisava Burmaza i matirao golmana domaćih. Novica Maksimović je u 61. minutu doneo izjednačenje svom timu, ali je Miloš Milovanović u 82. minutu skrivio jedanaesterac, zaradio isključenje i dao priliku Pantoviću da sa „bele tačke“ postavi konačan rezultat.

Šef stručnog Zmajeva , gospodin Nikola Puača, istakao je važnost ovog  trijumfa.

Mnogo važna tri boda za nas, u utakmici koja nije bila preterano lepa za gledanje, ali je bila prava takmičarska. Imali smo problem da igramo na naš način. Uspeli smo da postignemo prvi gol iz ofanzivne tranzicije. Oni su iskoristili našu grešku u prvoj trećini terena i došli do izjednačenja. Igrači koji su ušli u drugom poluvremenu doneli su pravu energiju. Sačekali smo šansu i uspeli smo da je iskoristimo pred kraj meča.

Mladi stručnjak osvrnuo se na neke ranije utakmice gde je njegov tim možda i zaslužio više bodova i otkrio podatak po kom je Voždovac osoben u elitnom rangu ove sezone.

Mislim da nam se danas vratilo rezultatski za neke utakmice gde smo bili bolji rival, a ostali smo kratkih rukava. Prvenstvo se igra već dugo, počelo je u julu, igrače polako stižu umor i povrede. Mi smo danas počeli utakmicu sa sedam bonus igrača, to je jedno bogatstvo ovog kluba i nastavićemo sa takvom praksom i u budućnosti“ – završio je gospodin Puača.

Prva opasna situacija pred golom domaćih viđena je u petom minutu, kada je Hajdin uputio oštar centaršut sa leve strane ali niko od saigrača iz napada nije stigao do te lopte.

U sledećem napadu Mladost je uzvratila preko Radulovića, međutim, sjajno je intervenisao Katić. Zmajevi su u 15. minutu izveli prvi korner posle kog nije bilo promene rezultata. Nije bilo uzbuđenja na igralištu „Karađorđe“ sve do 30. minuta kada je Damjanović bio na pravom mestu, u pravom trenutku i izblokirao opasan pokušaj domaćih.

Pet minuta nakon toga ponovo je Katić odlično odbranio. U 39. minutu proradila je veza Burmaz-Pantović. Snažni napadač uspeo je na sredini terena da sačuva loptu u svom posedu, uputi pravovremen pas ka Pantoviću, koji je bio brži od protivničkih defanzivaca i majstorski smestio loptu u mrežu Mladosti za vođstvo sbog tima. Do kraja poluvremena nije se menjao rezultat.

Jočić je u 54. minutu postao prvi igrač beogradskog kluba koji je opomenut žutim kartonom na ovom susretu.

Stefan Purtić je na ovom meču po 100. put obukao dres Voždovca, a u 59. minutu zamenio ga je Ivezić.

Domaći su došli do izjednačenja u 61. minutu preko Maksimovića, koji je iskoristio grešku defanzivaca kluba iz Zaplanjske. U 77. minutu šef struke kluba iz Zaplanjske izvršio je dvostruku izmenu, u igru su ušli Novaković i Teodorović, umesto Jočića i VujanovićaHajdin je u 81. minutu zaradio žuti karton.

Burmaz je u 84. minutu povukao kontru, u kojoj su završni pas ka Pantoviću presekli protivnički igrači, ali je u nastavku te akcije Teodorović proigrao Burmaza, kog je ovog puta Milovanović faulirao u svom kaznenom prostoru. Glavni sudija Djorđević to je okarakterisao kao jedanaesterac, a Milovanoviću je pokazao drugi žuti i crveni karton.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Miloš Pantović, koji je u 85. minutu ponovo doveo svoj tim u prednost. Zakuvalo se nakon toga, a u sudijsku beležnicu su u 88. i 89. minutu upisani Teodorović i Ajdinović.

U 90. minutu izvršene su dve poslednje izmene u taboru gostiju, Ajdinović i Burmaz su ustupili mesto na terenu Trifunoviću i Markoviću.

Trifunović je minut po ulasku u igru zaradio žuti karton, a u 94. minutu „požuteo“ je i dvostruki strelac Pantović.

Radnički (N) 1 : 1 Kolubara
Crvena zvezda 2 : 0 Mladost (L)
Radnički 1923 1 : 0 Radnik
Spartak ŽK 1 : 1 Vojvodina
Mladost GAT 1 : 2 Voždovac
Napredak 0 : 0 Čukarički
Novi Pazar 3 : 1 Javor Matis
TSC 2 : 3 Partizan