Slab fudbal na "krovu", slađi bod otišao u Kruševac

Kruševljani su loši gosti, imaju sedam poraza i samo jednu pobedu u Subotici nad Spartakom, s druge strane Voždovac je posle pet pobeda i jednog nerešenog ishoda kod kuće izgubio na dva uzastopna meča, ˝krov˝ su osvojili Čukarički i Partizan. Obe ekipe su večeras krenule oprezno i sa malom dozom rezerve, a prvu priliku za gol su imali domaći preko Neškovića u 13. minutu, bio je neprecizan sa distance od oko 6 metara. Kruševljani uzvraćaju u 20. minutu, prizeman šut Vukajlovića završio je u naručju dobro postavljenog Katića. Drugi deo prvog poluvremena protekao je u međusobnom nadmudrivanju, lopta često prelazi sa jedne na drugu polovinu igrališta, ali bez učinka, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Loše je počelo drugo poluvreme po Voždovac, nakon samo tridesetak sekundi igre u nastavku Milović je dobio drugi žuti karton, odnosno isključenje. Domaći su se sa igračem manje povukli u defanzivu, čestim prekršajima prave opstrukciju igre i ne dozvoljavaju gostima da naprave osmišljene akcije. Gosti su prvi put ugrozili gol domaćih u 55. minutu, Mićin je šutirao snažno sa oko 22 metra, Katić se bacio poput pantera i odbranio. U 69. minutu je i Putinčanin probao da udarcem sa iste razdaljine savlada Katića, ponovo je golman Voždovca pokazao stabilnost.

Kada se ušlo u poslednji kvartal utakmice ˝zmajevi˝ su se oslobodili pritiska i počeli češće da prelaze na protivničku polovinu. Igrao se 71. minut kada se iza leđa odbrane u iznenadnoj prilici jedan na jedan našao Pantović, golman Napretka Petrić mu je skratio ugao i odbranio šut. Domaći, iako sa igračem manje, kako se meč bližio kraju stvaraju sve opasnije napade, a Ajdinović u 87. minutu sa dvadesetak metara iz slobodnjaka gađa rašlje, ovaj put se istakao golman gostiju i loptu izbacio u korner. Posle udarca iz ugla najviši u skoku je Hajdin, ali i neprecizan sa svega 5-6 metara udaljenosti, tako je poslednja prilika za domaće da osvoje sva tri boda otišla u nepovrat.
Voždovac je požrtvovanom igrom uspeo da nadomesti brojčani deficit, a malo je nedostajalo da osvoji i čitav plen, dok Kruševljani nisu ostavili bog zna kakav utisak i bod je za njih premija. ˝Zmajevi˝ naredno kolo igraju u Novom Sadu protiv novajlije Mladost GAT, dok Napredak pod Bagadalom dočekuje Čukarički.

VOŽDOVAC - NAPREDAK 0:0

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Đuričić Marko i Petrović Oliver. ŽUTI KARTONI: Jočić, Damjanović i Milović (Voždovac), Prijović (Napredak). CRVENI KARTON: Milović (drugi žuti) 46.min (Voždovac).
VOŽDOVAC: Katić, Damjanović, Milović, Jočić, Vujanović (Trifunović), Đorđević, Ajdinović, Pantović, Hajdin, Burmaz (Teodorović), Nešković (Marković).
NAPREDAK: Petrić, Jovanović, Prijović, Vukajlović, Šarić (Čečarić), Bastajić, Mićin (Jovanović), Matić, Bolha, Krstić (Pantić), Putinčanin.

Partizan 4 : 0 Radnički (N)
Javor Matis 0 : 1 TSC
Čukarički 2 : 2 Novi Pazar
Voždovac 0 : 0 Napredak
Vojvodina 2 : 0 Mladost GAT
Radnik 2 : 0 Spartak ŽK