Vožd odneo bod iz Pazara

U 16. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Voždovca odigrali su nerešeno 0:0 na gostovanju Novom Pazaru. Nije bilo pogodaka, ali viđeno je nekoliko dobrih prilika na obe strane, od kojih je najizglednija bila stativa koju je Teodorović pogodio u 87. minutu.

Prvi korner na utakmici Zmajevi su izveli u 10. minutu, ali nije bilo opasnosti po gol domaćih. Dva minuta nakon toga kombinovali su Pantović i Hajdin po levoj strani, akciju je završio bek Voždovca udarcem pored gola. Nastupio je period desetominutne inicijative domaćih, koju je prekinuo pokušaj Ivezića, posle kog je usledio novi udarac iz ugla za beogradski klub.  Purtić je izveo korner, lopta se odbila do Pantovića, koji je nije očekivao i nije uspeo adekvatno da odreaguje u šesnaestercu domaćih.

Po isteku pola sata igre u Novom Pazaru, Purtić je prvi “požuteo”. Ta situacija dovela je do pozitivne reakcije fudbalera Voždovca koji su nakon toga zaigrali dosta konkretnije i stvorili nekoliko šansi. Najpre je Hajdin preciznim centaršutom sa leve strane pronašao Ivezića, ali je njegov pokušaj glavom završio preko prečke. U 35. minutu Mijailović je oprobao udarac iz daljine, ali je lopta prohujala pored gola Novog Pazara. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, glavni arbitar Simović, upisao je u svoju beležnicu za žute kartone Pantovića i Hajdina.

Drugo poluvreme nije ni počelo, a sudija je pokazao i Mijailoviću javnu opomenu. Deset minuta igre u nastavku proteklo je u ofanzivi domaćih, ali je Krunić ostao nesavladan. U 57. minutu i Nešković je zaradio žuti karton. Na isteku sat vremena igre, teren je napustio Ajdinović, a ušao je Jočić. Nije bilo prilika za goste, a u 62. minutu Milović je oprobao šut iz velike udaljenosti.

Mnogo korisniji bio je tri minuta nakon toga, kada je klizećim startom sprečio napadača domaćih da dođe u poziciju da savlada Krunića. Druga promena u timu gostiju viđena je u 66. minutu, kada je Hajdin zbog povrede ustupio mesto Nikiću. U 71. minutu Mijailović izbija loptu sa gol linije i sprečava siguran pogodak Novog Pazara. Strateg Voždovca je u 75. minutu izvršio treću izmenu, Teodorović je ušao umesto Burmaza. U 85. minutu Krunić je dobro intervenisao posle pokušaja igrača domaćih  i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Najbolja šansa na utakmici za Zmajeve viđena je u 87. minutu kada je Teodorović pogodio stativu. Sjajno se snašao mladi napadač, uputio dobar udarac, ali je stativa bila saveznik domaćih. Do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, pohvalio je ambijent u Novom Pazaru i istakao da je zadovoljan bodom.

U ovakvom ambijentu utakmica ne može da bude loša. Bilo je perioda kada smo mi bili bolji i perioda kada su oni bili bolji. Dinamika, trčanje, borbenost, sve je bilo na visokom nivou. Na kraju, mogli smo da pobedimo, ali mogli smo i da izgubimo, tako da ne treba da budemo nerealni, već da prihvatimo ovaj bod kao pozitivan rezultat”.

Defanzivci gostiju u nekoliko navrata maestralno su otklanjali opasnost ispred svog gola, međutim, mladi stručnjak ne želi nikoga da izdvaja i ističe da je zadovoljan timskom igrom:

Igrači napreduju iz utakmice u utakmicu, kako grupno tako i individualno. Danas su u teškom ambijentu pokazali visok takmičarski nivo. Bili su disciplinovani, fokusirani do poslednjeg minuta i odradili su ono što se od njih očekuje”, završio je gospodin starteg Beograđana.

Radnički (N) 1 : 2 Crvena zvezda
Radnički 1923 3 : 0 Kolubara
Spartak ŽK 1 : 1 Mladost (L)
Mladost GAT 2 : 1 Radnik
Napredak 0 : 2 Vojvodina
Novi Pazar 0 : 0 Voždovac
TSC 1 : 1 Čukarički
Partizan 3 : 3 Javor Matis