Partizan se poigravao na "krovu"

Mali derbi na ˝krovu˝ između Voždovca i Partizana odigran je pred 1500 gledalaca, što je ujedno i maksimalno dozvoljeni broj. Što se same utakmice tiče bila je neizvesna tek 9. minuta koliko je trebalo Partizanu da dođe u vođstvo. Diabate je pronašao na petercu Rikarda, a ovaj bio neumoljiv sa te razdaljine, poslavši loptu glavom pod prečku.

Gosti su u 22. minutu mogli da uvećaju prednost, ali je divna akcija Meniga i Natha završena udarcem pored gola reprezentativca Izraela. Samo minut kasnije ipak je 0:2. Strelac je ponovo Rikardo, šutem sa 13-14 metara savladao je nemoćnog Krunića. U 28. minutu je već 0:3, posle divnog pasa Natha, Menig je ostao sam pred golom domaćih i lagano iskoristio priliku jedan na jedan.

Zatim je Menig u 34. minutu bio pomalo neozbiljan, udarac sa 5 metara iskosa odbranio mu je Krunić i sprečio blamažu svog tima u ranom periodu utakmice. Apsolutnu nadmoć na terenu gosti su mogli krunisati još jednim pogotkom u 39. minutu, Dijabate je sa petnaestak metara loptu poslao kraj same stative. Jedinu stopostotnu priliku Voždovac je imao u 42. minutu kada je Popović bravuroznom intervencijom zaustavio šut Burmaza iz blizine. Tečna i efikasna igra Partizana, potpuna nemoć i nepovezanost linija Voždovca, to je slika iz prvog poluvremena.

Gosti i u nastavku prete, posle lepog prodora i dodavanja Meniga u 52. minutu Rikardo je propustio da postigne het-trik, njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio je van okvira gola. Domaći su malo došli do daha, Partizan je sklonio nogu sa papučice za gas, Vujanović u 57. minutu šutira snažno, ali i zamalo neprecizno sa 18 metara.

Trener gostiju Gordan Petrić je posle sat igre izveo van svoje četiri udarne igle Meniga, Natha, Rikarda i Diabatea, a na teren poslao rezerviste. Jedan od njih, Terzić, umalo nije postigao pogodak u 62. minutu, golman domaćih Krunić je ovog puta uspeo da sačuva svoju mrežu, a takođe i Pavlovićev šut sa 7 metara 5 minuta kasnije. Mladići crno-belih koji su ušli sa klupe, željni dokazivanja, ponovo su u 71. minutu napravili lepu akciju, ali Pavlović iz blizine pogađa samo spoljni deo mreže gola domaćih.

Voždovac je u poslednjih 15 minuta iskazao želju da postigne makar počasni pogodak, a najbliži je tome bio u 87. minutu. Posle udarca iz ugla stvorena je gužva u šesnaestercu domaćih, a Milović je pogodio prečku sa gornje strane. Odmah je usledila kazna na drugoj strani terena u vidu pogotka, Terzić je u poslednjem minutu zaključio utakmicu i postavio konačnih 0:4.

Bila je ovo peta pobeda Partizana u nizu kojom su izbili na 4. mesto na tabeli, dok Voždovac i pored poraza ostaje na 6. mestu. Narednog vikenda Voždovac je gost u Bačkoj Topoli na TSC Areni, dok Partizan na svom stadionu dočekuje zahuktali Čukarički.

VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:4 (0:3)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 1500. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Banović Bojan. STRELCI: Rikardo 9. i 23, Menig 28. i Terzić 90.min (Partizan).
VOŽDOVAC: Krunić, Damjanović, Nikić, Milović, Vujanović (Marković), Ajdinović (Trifunović), Purtić, Ivezić, Hajdin, Burmaz (Dodić), Nešković (Novaković).
PARTIZAN: Popović, Saničanin, Vujačić, Andrade, Menig (Jović), Natho (Baždar), Rikardo (Pavlović), Živković, Diabate (Terzić), Belić, Urošević (Šehović).

Radnički (N) 1 : 3 Radnički 1923
Crvena zvezda 3 : 0 Spartak ŽK
Kolubara 0 : 0 Mladost GAT
Mladost (L) 3 : 1 Napredak
Radnik 1 : 1 Novi Pazar
Vojvodina 1 : 2 TSC