24.09.2022 V. Jankov

Bečejci teže od očekivanog savladali Novi Pazar

Debitovao: Reprezentativac Uroš Krasnić je pvi put igrao pred bečejskom publikom - foto: V. Jankov

Pobeda Bečejaca na prvenstvenoj premijeri kraj Tise, ali su do nje stigli daleko teže od očekivanog. Novopazarci su se predstavili u dobrom izdanju i malo je nedostajalo da ostanu neporaženi. Dva puta su vodili, ali su domaći futsaleri na kraju naplatili uloženi trud. Igru će, ionako mali broj gledalaca, brzo zaboraviti, a tri boda će ostati upisana.

Spasić je sredinom prvog poluvremena prvi zatresao mrežu, a onda je šut Novakovića u 16. minutu zaustavila stativa. Na sreću Bečejaca, Golub je poravnao rezultat minut kasnije i sa 1:1 se otišlo na odmor.

Opet su gosti prvi zatresli mrežu u nastavku, a strelac je bio Mutavdžić u 24. minutu. Dva minuta kasnije Stanojević nije iskoristi „zicer“, ali se iskusni Živić u 30. minutu dokopao lopte, posle uspešnog istrčavanja golmana Ljubića i izbacivanja lopte u duelu sa protivničkim igračem, i poravnao rezultat na 2:2. Gosti su imali primedbu što Živić nije zaustavio akciju, jer je njihov igrač bio na parketu, ali slaba vajda od toga. Tri minute pre kraja Golub je zahvati loptu volejem, a ona je na putu ka golu pogodila Novakovića i odbila se u nebranjeni deo mreže za konačnih 3:2.

Bečej 2003 - Novi Pazar 3:2 (1:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 50. Sudije: Branko Galić i Ivan Biorac (obojica iz Beograda). Strelci: 0:1 Spasić u 11, 1:1 Golub u 17, 1:2 Mutavdžić u 24, 2:2 Živić u 30, 3:2 Novaković u 37. minutu. Žuti kartoni: Jovanović (Bečej 203), Radetinac (Novi Pazar). Crveni karton: Radetinac (Novi Pazar) u 39. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej  7(5+2), Novi Pazar 4 (2+2). Igrač utakmice: Srđan Golub (Bečej 2003).

Bečej 2003: LJUBIĆ 7 (7 odbrana), NOVAKOVIĆ 7, KRASNIĆ 7, BODONJI 7, GOLUB 7,5, Jorgić -, D. Jovanović 7, Živić 7,Stanojević 7, Mandić 6,5, I.Jovanović 6.

Novi Pazar: KOLAŠINAC 7 (10 odbrana), SPASIĆ 7, REDŽOVIĆ 7,SADOVIĆ 7, MUTAVDŽIĆ 7, Fijuljanin -, E. Ljajić -, Vatić 6, Radetinac 6,5, Miraljenović -, Kapidžija 6,5,V. Ljajić 6.

Bečej 2003 3 : 2 Novi Pazar
Palež 3 : 2 Ivanjica
Beogradski FON 2 : 2 Ekonomac
Vranje 3 : 4 Loznica Grad 2018
Futsal Nova Pazova 5 : 2 Novi Sad