Beogradski FON pobedom overio drugo mesto pred play-off

Fonovcima koji su u pobedničkom ritmu u goste je stigla već prežaljena ekipa sa dna tabele. Maloj poseti od svega tridesetak gledalaca kumovala je zamena mesta odigravanja, umesto Šumica, zbog zauzetosti termina, utakmica je odigrana u SC Rakovica.

Goleadu je nakon revije promašaja domaćih otvorio Šljukić u 5. minutu, posle dobrog dodavanja Pešića. Na naredni pogodak za domaće se čekalo dva minuta, a strelac je ovog puta bio Petrašević, a asistent Borisavljević. Pazovčani iz kontranapada u 11. minutu preko Petrovića umalo nisu kaznili nonšalantnost domaćih igrača, golman Josimović je uz pomoć stative zaustavio udarac. Minut kasnije to mu nije uspelo, gosti ipak postižu pogodak, a strelac je bio snalažljivi Petrušić.

Posle nekoliko dobrih odbrana ponovo je kapitulirao gostujući golman, Petrašević je u 15. minutu postigao i treći gol za svoju ekipu. Nekih 20 sekundi kasnije isti igrač pogađa šutem sa 10 metara prečku gola gostiju, a odmah mu se na drugoj strani revanširao Petrović pogodivši stativu. Rezultat na poluvremenu je glasio 3:1, a većeg potopa goste je spasao Džodan izvrsnim odbranama.

Posle samo minut igre u nastavku Petrović je smanjio na 3:2. Potom Džodan u 23. i 24. minutu uz pomoć okvira gola brani, nakon udaraca Petraševića sa desetak metara. Međutim nije mogao da zaustavi i Šljukićev i Ljujićev šut koji u roku od 20 sekundi postižu dva pogotka i odvode fonovce na tri gola razlike.

Neozbiljna igra domaće košta i trećeg primljenog gola, strelac je bio Petrušić na isteku 25. minuta. Uporni gosti u 27. minutu preko Petrovića smanjuju zaostatak, semafor sada pokazuje rezultat 5:4.

Trener domaćih Knežević je odmah pozvao time-out u nameri da konsoliduje svoju ekipu koja danas igra od sjaja do očaja i nazad.To mu uspeva, jer Šljukić u 29. minutu postiže dva pogotka i odvodi fonovce ponovo na bezbednih tri gola prednosti. Potom je bila stvar rutine privesti meč kraju, u 37. minutu se i Pešić upisao u listu strelaca za konačnih 8:4.

Novom pobedom Beograđani su se učvrstili na drugom mestu, dok je Nova Pazova kolo pre kraja i teoretski izgubila šanse za opstanak, pa će se naredne sezone takmičiti u drugom rangu. Poslednje kolo regularnog dela prvenstva na programu je naredne subote od 19 sati, Beogradski FON putuje do Novog Sada gde se sastaje sa istoimenim klubom, a Nova Pazova na oproštaju od Prve lige dočekuje Vranje.

BEOGRADSKI FON - NOVA PAZOVA 8:4 (3:1)

SALA: SC Rakovica. GLEDALACA: 30. SUDIJE: Tošić Vladimir i Vujić Predrag. STRELCI: Šljukić 5, 24. i 2x29, Petrašević 7. i 15, Ljujić 25. i Pešić 37.min (FON), Petrušić 12. i 25. i Petrović 21. i 27.min (N.Pazova). ŽUTI KARTONI: Pešić, Šljukić i Lazić (FON), Petrović (N.Pazova).

BEOGRADSKI FON: Josimović, Milutinović, Petrašević, Ljujić, Pešić - rezerve: Marjanović, Lazić, Šljukić, Borisavljević, Ratković.

NOVA PAZOVA: Džodan, Marsenić, Nikolčić, Petrović, Vasić - rezerve: Lazić, Labović, Kordić, Petrušić, Šobot.