04.09.2022 Aleksandra Stojković

Poraz Zmajeva na Karađorđu u sudijskoj nadoknadi

Fudbaleri Voždovca u 10. kolu Super lige Srbije poraženi su na gostovanju Vojvodini rezultatom 2:1 (0:0). Izuzetno sadržajnu fudbalsku predstavu prikazali su danas igrači oba tima na novosadskom Karađorđu. Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a domaći su prvi došli do prednosti preko Čumića u 60. minutu. Odgovorili su Zmajevi fantastičnim golom Burmaza devet minuta kasnije, ali je u drugom minutu nadoknade ponovo Čumić presudio gostima.

Šef struke beogradskog tima, gospodin Nikola Puača, bio je ponosan na svoj tim uprkos krajnjem rezultatu.

Nismo razočarani, odigrali smo odličnu utakmicu. Danas je rezultat prevagnuo na stranu Vojvodine, bilo bi zasluženo i da smo mi došli do pobede, ali to je fudbal. Ponosan sam na igrače kako su igrali, napadali smo, pretili non stop, ali sam siguran da ćemo uprkos porazu izaći još bolji iz ovog meča. Protivniku čestitam na pre svega sjajnoj partiji, a mi se okrećemo narednom susretu!

Prva ozbiljna situacija na utakmici viđena je već u drugom minutu kada je Damjanović pravovremenim uklizavanjem izblokirao pokušaj Simića.

Nakon toga je usledio desetominutni period totalne ofanzive Zmajeva. Ređali su se prodori i pokušaji Vujanovića i Đurišića. Najbliži pogotku bio je Pantović nakon sjajnog proigravanja od strane Burmaza, ali je golman domaćih sačuvao mrežu.

Iako nije imao posla u prethodnom toku utakmice, golman Krunić je bio priseban u 21. minutu i uspešno otklonio opasnost ispred svog gola nakon centaršuta domaćih.

Tandem MijailovićVujanović je bio veoma agilan po desnoj strani, iznudili su nekoliko kornera, a posle jednog u 26. minutu Vujanović je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola. Isti igrač je bio u prilici i u sledećem napadu nakon lepo izvedene kontre gostujućih igrača, ali je golman Carević odbranio njegov udarac, kao i šut Pantovića nakon odbitka.

U 41. minutu Đurišić je oprobao udarac iz slobodnjaka, ali nije bilo promene rezultata. U istom minutu je sudija Milanović pokazao žuti karton Mijailoviću, a dva minuta nakon toga i Vujanoviću. Posle 47 minuta sadržajne igre u prvom delu utakmice, na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Silovito su počeli drugo poluvreme igrači Voždovca, izveli su dva kornera nakon kojih nije bilo promene rezultata. Malo je falilo da do toga dođe nakon novog pokušaja Đurišića sa distance kada je naterao golmana domaćih da krajnjim naporima interveniše.

U 57. minutu su gosti došli do novog udarca iz ugla nakon što su defanzivaci izblokirali udarac Pantovića, ali je mreža mirovala. Po isteku sat vremena igre na Karađorđu, iako su Zmajevi imali kontrolu nad dešavanjima na terenu, Vojvodina dolazi do vođstva preko Čumića.

U 65. minutu požuteo je i Burmaz, njegov pad u šesnaestercu domaćih glavni arbitar okarekterisao je kao simuliranje. Minut kasnije izvršene su prve izmene u ekipi Voždovca, teren su napustili Purtić i Vujanović, a u igru su ušli Ajdinović i Trifunović.

Nisu pali nakon primljenog gola puleni Nikole Puače, već su zaigrali još hrabrije i takva igra se isplatila kada je u 69. minutu utakmice Burmaz evrogolom poravnao rezultat.

Malo je nedostajalo da Zmajevi u 74. minutu dođu do preokreta, ali je nakon centaršuta Mijailovića sa desne strane defanzivac domaćih bio brži od Pantovića. Dva minuta nakon toga žuti karton je dobio Hajdin, a strelac izjednačujućeg pogotka Burmaz ustupio je mesto rezervisti Teodoroviću. U 81. minutu u igru je umesto Đurišića ušao debitant Bogdan Jočić.

Golman Beograđana je u 82. minutu  sjajno intervenisao na pokušaja igrača Vojvodine, ali je bio nemoćan u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Čumić postigao novi pogodak za Vojvodinu i ispostavilo se postavio konačan rezultat na Karađorđu.

Radnički (N) 1 : 1 Mladost GAT
Spartak ŽK 1 : 2 Napredak
Radnički 1923 1 : 3 Novi Pazar
Crvena zvezda 1 : 1 TSC
Kolubara 1 : 5 Partizan
Mladost (L) 4 : 1 Javor Matis
Radnik 0 : 4 Čukarički
Vojvodina 2 : 1 Voždovac