Kadeti Zvezde i posle 5. kola sa stopostotnim učinkom

Kadeti Zvezde jedini posle 4 kola imaju stopostotan učinak i nalaze se na čelu tabele, dok se novajlija iz Kraljeva sa 4 osvojena boda nalazi na 10. mestu. Domaći posle samo 40 sekundi igre stižu u vođstvo, strelac je Vukojević iz srca šesnaesterca. Dominantni su crveno-beli, u prvih 10 minuta su još tri puta imali šanse da zatresu mrežu Kraljevčana.

Prednost je duplirao Uroš Tegeltija u 13. minutu, nakon što je golman Sloge za kratko odbranio šut Golubovića. Voda je ušla u uši gostima, half domaćih Milosavljević je u 16. minutu najspretniji u šesnaestercu posle izvedenog kornera i to je već visokih 3:0.

Beograđani su skinuli nogu sa papučice za gas, četvrti gol je viđen tek u 34. minutu. Tegeltija je u petercu uposlio usamljenog Maksimovića koji je samo poturio nogu i prosledio loptu u prazan gol.

"Petarda" je pukla u 39. minutu, ovog puta strelac je Žagar sa desetak metara udaljenosti, očita je razlika u kvalitetu. Igrao se 42. minut kada je u svom kaznenom prostoru Belaćević oborio Tegeltiju, sudija je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku, a siguran izvođač je Petrović za 6:0 u prvom periodu igre.

Kako su crveno-beli završili prvo tako su nastavili i drugo poluvreme. Uroš Tegeltija je svoj učinak dopunio još jednom asistencijom, ovaj put za Ivanovića u 52. minutu. Tegeltija je danas pravi paker, u 61. minutu je na njegov pas realizator centarfor Golubović, sad je već 8:0. Osmi gol za Zvezdu i osmi strelac, u raznolikosti igrača koji su postigli gol leži snaga ovog tima.

U nastavku, rezervni napadač domaćih Ivanović pored postignutog pogotka proćerdao je još tri idealne prilike. Do kraja utakmice bilo je samo pitanje sa koliko golova u mreži će mladi Kraljevčani otputovati kući. Strelac poslednjeg gola na meču bio je Golubović u 87. minutu za konačnih 9:0.

Zvezdini kadeti su ovom pobedom ostali na maksimalnom učinku, a narednog vikenda će biti gosti vršnjaka iz Brodarca, dok u Kraljevo stiže Mladost iz Lučana u derbiju regiona zapadne Srbije.

CRVENA ZVEZDA - SLOGA 9:0 (6:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Ljubojević Bogdan. STRELCI: Vukojević 1, U.Tegeltija 13, Milosavljević 16, Maksimović 34, Žagar 39, Petrović 43. (k.u.), Ivanović 52. i Golubović 61. i 87.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Ostojić (D.Tegeltija), Đurić (U.Ilić), T.Ilić, Stojanović, Milosavljević (Mladenović), Vukojević (Žagar), Petrović, Golubović, Maksimović (Ivanović), U.Tegeltija.

SLOGA: Spasojević (Đorđević), Belaćević, Stanojević, Babić (Virijević), Nikolić, Vuković, Dakić (Pavlović), Lukić, Kaličanin (Joković), Matović, Košanin (Vesković).

TSC 2 : 1 RFK Grafičar
Rad 1 : 1 Partizan
Kiker 2 : 1 OLE
GFK Jagodina 1 : 7 Čukarički
Vojvodina 1 : 0 Brodarac
Crvena zvezda 9 : 0 Sloga (K)