Prvi poraz Zmajeva u novoj sezoni

Fudbaleri Voždovca doživeli su prvi poraz u novoj sezoni Super lige od ekipe Spartaka rezultatom 3:0.

Golove za Subotičane postigli su Todoroski, Srećković iz slobodnog udarca i iskusni Marko Obradović.

Šef stručnog štaba Zmajeva nije mogao biti zadovoljan ostvarenim rezultatom.

Zaslužena pobeda domaćina. Bolji pristup, veća energija i želja za pobedom napravili su razliku na večerašnjoj utakmici. Možda sam u pripremi utakmice napravio određeni broj odluka koje su bile pogrešne i uticale na ovakav ishod, ali ćemo svakako doneti zaključke nakon detaljne analize”, rekao je gospodin Nebojša Jandrić.

Već u uvodnim minutima utakmice prečka se zatresla na obe strane. Najpre je u drugom minutu Pantović iz neposredne blizine umalo postigao gol glavom nakon Trifunovićevog centaršuta sa desne strane, da bi samo nekoliko sekundi kasnije i domaći igrači pogodili prečku.

Srećković, Šćepanović i Bjelović su u 18. minutu razmenili dodavanja, da bi Todoroski nepreciznim udarcem završio opasan napad Spartaka.

Novu šansu Zmajevi su imali posle centaršuta Ćirkovića  u 24. minutu koji je centrirao sa leve strane, Hajdin primio loptu, odigrao dupli pas sa Pantovićem, ali ipak šutirao u spoljni deo mreže.

U 29. minutu Damjanović je požuteo zbog oštrog starta.

Voždovac je prvi gol u novoj sezoni primilo u 33. minutu, precizan je bio Todoroski nakon lepe akcije Šimure i Obradovića.

Ćirković je u narednom napadu ušao u sredinu i odigrao za Pantovića koji se lepo okrenuo ali ipak šutirao neprecizno po zemlji.

U 39. minutu je javnu opomenuo zaradio i Miloš Pantović.

Aleksandar Djirković je u pred kraj prvog poluvremena ponovo bio glavni protagonista napada Zmajeva, u solo akciji je nanizao nekoliko igrača, ali se polukontra Beograđana završila Hajdinovim nepreciznim ubavivanjem.

Pomenuti Hajdin je potom odličnim klizećim startom zaustavio opasan napad Subotičana. Ipak, do kraja prvog dela igre rezultat se nije menjao.

48. minutu Mijailović izborio faul u duelu sa Mitrovićem, ali je Djurišićeva lopta stigla samo do prve stative.

Zmajevi su  u 52. minutu iz polukontre mogli do izjednačenja, Trifunović je lepo uputio loptu u 16 metara, Pantović kratko dodao do Ćirkovića koji je ipak neprezicno šutirao.

Šef Jandrić prvu izmenu izvršio je u 55. minutu kada je Ajdinović izašao umesto Milosavljevića.

Još jedan žuti karton Zmajevi su zaradili nakon Hajdinove opasne irge jer je visoko podigao nogu ispred Tumbasevića.

Voždovac je u 63. minutu postigao gol iz akcije Pantovića i Milosavljevića, ali je gol poništen zbog Pantovićevog ofsajda u začetku akcije.

Jandrić su u 65. minutu izvršio još jednu izmenu, Trifunović je svoje mesto ustupio Borisavu Burmazu.

Srećković je u 67. minutu povećao prednost Spartaka postigavši lep gol iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, da bi Obradović u 77. minutu glavom potvrdio pobedu domaćina posle centaršuta Srećkovića, što je bio i poslednji gol meču.

Miloš Krunić je u 83. minutu još jednom u sjajno reagovao posle šuta Luke Bijelovića.

Pred kraj meča malo je falilo da kapiten Zmajeva Ivezić postigne počasni gol, ali je stativa zaustavila njegov pokušaj, što je bio i poslednji pokušaj da se ugrozi gol protivnika na utakmici.

Radnički (N) 0 : 3 TSC
Novi Pazar 1 : 0 Partizan
Napredak 2 : 4 Javor Matis
Mladost GAT 0 : 2 Čukarički
Spartak ŽK 3 : 0 Voždovac
Radnički 1923 0 : 2 Vojvodina
Crvena zvezda 6 : 0 Radnik
Kolubara 3 : 2 Mladost (L)