Grafičar potonuo protiv Mitrovčana

Zaostala utakmica 11. kola između Grafičara i Radničkog iz Sremske Mitrovice je odigrana po idealnom vremenu, na sjajnom "veštaku" najnovije generacije, stvoreni su svi preduslovi za lep i dopadljiv fudbal. Međutim njega nije bilo, makar ne u prvih dvadesetak minuta.

Prvu šansu na utakmici su stvorili domaći. Nakon udarca iz ugla u 23. minutu najviši u skoku je Golijanin, glavom je gađao donji levi ugao, Bursać se ispružio koliko je dug i loptu kratko odbio do Jovana Mituljikića koji sa 2 metra maši čitav gol. Gostujući golman se ponovo istakao u 32. minutu, ovaj put je uspešno zaustavio šut Nikole Mituljikića sa 15 metara.Igrao se 36. minut kada gosti iznenada dobijaju priliku da postignu pogodak. Ćopić je loše ispucao loptu, ona stiže do Dimitrića koji pravi par koraka, ali ne biva precizan sa oko 20 metara udaljenosti. To je ujedno bilo sve od uzbuđenja u nezanimljivom prvom periodu.

Od samog starta drugog poluvremena gosti kreću puno ofanzivnije da igraju. Iz takve igre se izrodilo vođstvo u 52. minutu. Dimitrić je izveo slobodan udarac sa oko 35 metara i pronašao u srcu šesnaesterca Rajkovića koji se vinuo i nebeskim skokom loptu poslao u nebranjeni deo mreže Ćopića.

U daljem toku susreta Grafičar pokušava da izmeni rezultat i natera vodu na svoju vodenicu. Stajić je u 70. minutu centaršutem sjajno na petercu pronašao Golijanina koji se obrukao prebacivši gol sa te razdaljine. Kazna je stigla u 77. minutu, Mustafa je lepim pasom ostavio Petrovića samog ispred Ćopića, a ovaj loptu rutinirano poslao u malu mrežu.

Do kraja utakmice Grafičar stvara, ali i propušta još dve prilike. Prvo je Vasiljević pronašao Lambulića u 86. minutu, a ovaj sa par metara glavom prebacio čitav gol. Potom u 90. minutu Tošković sa 7-8 metara završava akciju šutem kraj same stative i ne uspeva da postigne makar počasni pogodak za domaće.

Grafičar za vikend igra zvezdaški derbi na Novom Beogradu protiv IMT-a, dok Mitrovčani gostuju na Zlatiboru.

RFK GRAFIČAR - RADNIČKI (SM) 0:2 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Jeremić Stefan. STRELCI: Rajković 52. i Petrović 77.min (Radnički SM). ŽUTI KARTONI: Matić, Todorovski i N.Mituljikić (Grafičar), Mustafa, Bursać i Pejović (Radnički SM).

RFK GRAFIČAR: Ćopić, Đurić, Mrkela, Matić, Golijanin, Vasiljević, N.Mituljikić (Lambulić), J.Mituljikić, Stajić (Petrović), Đermanović (Tošković), Lazić (Todorovski).

RADNIČKI (SM): Bursać, Abubakar, Gajić, Dimitrić (Petrović), Rajković, Vidić, Rakić, Mustafa (Vladić), Matković (Stevanović), Pejović (Arnautović), Škorić.