"Orlovi sa tromeđe" preplivali Đetinju - trijumf od 8:4 u "policijskom" derbiju!

KMF 92 Užice - KMF PP 192 Prijepolje 4:8 (2:4)

Futsaleri PP 192 uspešno su prebrodii prvo ovosezonsko gostovanje. U veoma efikasnoj utakmici, "policijskom" derbiju, protiv ekipe 92 iz Užica slavili su rezultatom 4:8 (2:4) i tako zadržali stoprocentan učinak u prvenstvu i prvo mesto na tabeli Regionalne futsal lige Zapad – grupe "A".

Ipak, domaćin je prvi došao do pogotka, u 4. minutu, nakon brzog kontranapada "3 na 1" kapiten Stefan Jovanović je bio siguran egzekutor - 1:0. No vođstvo užičkih "plavih" je bilo kratkog daha. Već u narednom minutu iz uigrane akcije iz kornera "orlovi sa tromeđe" pogotkom Strahinje Ranitovića poravnavaju na 1:1.

Usledilo je desetominutno zatišje, a onda su igrači PP 192 izveli dvominutni "blickrig" i sa tri pogotka stigli do visoke prednosti od 1:4. Najpre je, u 14. minutu, Ranitović povukao loptu sa svoje polovine, "ukrstio" sa Stefanom Čovićem, Ranitović je nastavio prodor, bio brži od svog čuvara, prosledio loptu ka drugoj stativi, a Čović je unosi u gol – 1:2. Domaćin još nije uspeo da se oporavi od šoka, a igrači PP 192 su odigrali još jednu dobru akciju, lopta se brzo kretala, na kraju je došla do Srđana Krpovića koji pogađa stativu, ali Ranitović je sve to dobro ispratio i nije dozvolio da se tako dobra akcija ne završi pogotkom, pa zabija iz neposredne blizine – 1:3.
Odmah potom svoj prvenac u dresu PP 192 postiže Miladin Radivojević i to baš onakav kakav smo od njega već godinama navikli da gledamo na terenima širom Srbije, oštar udarac iz kolena "špicom" po zemlji iskosa sa desne strane, sa možda i dobrih 15 metara, iznenadio je golmana Dejana Vujića – pravi "miladinovićevski" gol – 1:4.

Nisu "orlovi sa tromeđe" iskoristili još nekoliko prilika, a onda su se u smiraj prvog poluvremena prekombinovali na sredini terena, u kontranapad je krenuo Milan Glišić, povukao loptu u levu stranu i precizno šutirao u kontraugao pogodivši "malu mrežu"- 2:4. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Mreže su potom mirovale do sredine drugog poluvremena, kada je po levoj strani prošao Glišić, uputio loptu u šesterac PP 192, nekoliko igrača i golman Minić nisu uspeli da je ukrote, što je iskoristio Nemanja Matić i ugurao je u gol – 3:4 – rezultatski potpuno vrativši domaćina u meč.

Usledio je brz odgovor "orlova sa tromeđe". Korner Nikola Kijanović, odlično uposlio Milhada Žigovića, koji je i na ovoj utakmici odradio mnogo "nevidljivog" i vidljivog posla i u odbrani i u napadu, pa sa 6m zakucava u mrežu – 3:5. Ubrzo je Radivojević na svojoj polovini iznudio 6. faul domaćina, preuzeo odgovornost da sa 10m izvede kazneni udarac, golman "92" bio uspešniji, ali je Radivojević ostao priseban i odbijenu loptu sa oko 6-7 metara poslao u gol – 3:6. Igrao se 32. minut.

Već u sledećem minutu Užičani smanjuju na 4:6. Nakon udarca iz prekida iskosa sa desne strane loptu je petom ka golu skrenuo Nemanja Matić, ona je na putu ka golu zakačila Radivojevića, dobila dodatni efe i postala neuhvatljiva čak i za odličnog golmana Minića. Pokušali su domaći igrači da zaigraju još ofanzivnije, ali su izgubili loptu – Žigović je u kontru "izbacio" Čovića koji izlazi sam na golmana "92", ali odlučuje da malo pričeka Ranitovića, koji mu se hitro ubacio na drugo strani - dobija loptu – gol – 4:7 i novi het-trik Ranitovića.

Sasvim zasluženo tačku na I na ovaj meč stavio je u poslednjem minutu Čović, nakon dugog kombinovanja igrača PP 192, u trenutku kada je izgledalo da će možda lopta biti i izgubljena, na 5m "izranja" Čović i zabija golmanu kroz noge – 4:8.

4:8 - Stefan Čović (40')

"92" je nastupio u sledećem sastavu: Dejan Vujić (1, g), Darko Popović (2), Milan Jovanović (3, k), Nemanja Matić (7), Milan Glišić (14), Aleksandar Suzović (5), Nikola Madžarević (6), Stefan Jovanović (9), Predrag Grbović (11) i Aleksandar Šerfezi (13). Predstavnik kluba: Slavko Puzović.

Za PP 192 su igrali: Dragoljub Minić (12, g), Miladin Radivojević (2), Milhad Žigović (8), Strahinja Ranitović (14), Stefan Čović (99), Nikola Kijanović (4), Srđan Krpović (6), Vladeta Novković (10, k) i Igor Dumić. Predstavnik kluba: Viktor Ratković.

Meč je vrlo dobro vodio sudijski dvojac Bojan Burojević iz Čačka i Mitar Nedeljković iz Arilja. Delegat je bio Milorad Krupež iz Čačka.

U narednom, 4. kolu, obe ekipe će igrati u Prijepolju: u derbiju kola PP 192 će dočekati odličnu ekipu Sjenice, dok će Užičani gostovati ekipi Aresa.

Ares 1 : 3 Šljivići
92 4 : 8 PP 192
Sjenica 3 : 1 MB Namenska
Zlatibor 9 : 2 Raška