Remi u Prijepolju: PP 192 - Kareli 2:2

Uakmica 11. kola Regionalne futsal lige Zapad - grupe A između PP 192 i Karelija završena je podelom bodova - 2:2 (1:0). Tako je, nakon čuvenih 0:0 u Ubu, još jedan duel ovih rivala završen nerešenim rezultatom.

Siugrno je da će igrači obe ekipe žaliti što nisu ugrabili ceo plen, smatrajući da su mogli do još nekog pogotka. I verovatno bi i mogli da sinoć na golu Ubljana nije stajao Mirko Ćurguz (koji je ušao u 10. minutu nakon povrede Ivana Stefanovića), a Viktor Ratković među stativama "orlova sa tromeđe".

Bila je ovo izuzuetno uzbudljiva, borbena utakmica sa puno tempa. Ipak, u prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak, kada je u 8. minutu u kontranapadu "3 na 2" Milan Lapčević šutirao iskosa sa desne strane, golman gostiju Stefanović odbranom sprečio pogodak, ali se lopta odbila na suprotnu stranu, na nogu Miroslavu Cvijoviću, koji je iskosa sa leve strane zatresao mrežu gola Karelija - 1:0.

Najizgledniju priliku gosti su propustili u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je jedno dodavanje igrača PP 192 na njihovoj polovini presekao Aleksandar Pavić, stuštio se pravo kao golu domaćih, šutirao sa oko 10 metara, ali je Ratković izašao na samu ivicu šesterca, skratio ugao i rukom skrenuo loptu u korner.

U nastavku se igralo još intenzivnije, sa još više uzbuđenja, međutim promene rezultata nije bilo do sredine drugog poluvremena kada je Miloš Mijatović u jednom duelu odigrao vrlo čvrsto oduzeo loptu na svojoj polovini, a onda krenuo ka golu PP 192; domaći igrači nisu stigli da dovoljno dobro pokriju prostor, a Mijatović je to iskoristio i sa oko 12 metara u punom trku „špicnuo“ loptu pogodivši u rašlje golmana Ratkovića, koji nije uspeo da dovoljno zakači loptu i spreči pogodak - 1:1.

Na oko tri i po minuta do kraja utakmice gosti prave potpuni preokret. I ovoga puta su domaći odigrali mlako i nedovoljno koncentrisano. Najpre su izgubili loptu na sredini terena, tačnije osvojio ju je igrač Karlija Miloš Panić, uputio se kao golu PP 192, a onda, kada su svi očekivali šut sa devet metara, vešto prosledio loptu iza leđa igrača domaće ekipe, ka Aleksandru Paviću, koji je uklizao i sa četiri metra skrenuo loptu u gol domaćih - 1:2.

Ćurguz je i dalje bio nepremostiva prepreka za domaće igrače, pa su zaigrali sa igračem više u polju. Dugo je tekao napad "orlova sa tromeđe" sa petoricom igrača i praznim golom, strpljivo su se dodavali i tražili "rupu" u odbrani Karelija. Pronašao ju je dva minuta pre kraja Igor Pajević koji je iskosa sa leve strane na drugoj stativi pronašao Stefana Čovića koji je rutinski ubacio loptu u mrežu Ubljana za poravnanje rezultata - 2:2.

Do kraja najpre gosti nisu uspeli da nakon jedne presečene lopte pogode prazan gol PP 192, a potom je u poslednjem minutu, nakon dobre kontre domaćih "3 na 2", najpre Mirko Ćurguz odličnom, refleksnom intervencijom sprečio Strahinju Ranitovića da postigne pogodak, da bi na odbijenu loptu natrčao Stefan Čović, ali je njegov udarac sa šest metara završio na stativi, pa je utakmica završena nerešenim rezultatom.

PP 192 je igrao u sledećem sastavu: Viktor Ratković (27, g), Stefan Čović (4), Strahinja Ranitović (6), Dušan Reković (18), Igor Pajević (21), Vladeta Novković (10, k), Miroslav Cvijović (3), Rade Gojak (5), Milan Lapčević (7) i Igor Dumić (11). Trener: Miroslav Joksimović. Predstavnik kluba: Ivan Jasika.

Kareli je igrao u sledećem sastavu: Ivan Stefanović (12, g), Miloš Mijatović (2), Miloš Panić (6), Aleksandar Pavić (14, k), Vladimir Ivković (15), Dimitrije Kaljević (1, g), Saša Marić (9), Nikola Hadžić (10) i Mirko Ćurguz (13). Predstavnik kluba: Mihailo Marković.

Pravdu su delili Branimir Jeličić iz Požege i Mitar Nedeljković iz Arilja. Delegat je bio Dejan Svičević iz Nove Varoši.

Kretanje rezultata:
1:0 - Miroslav Cvijović (8')
1:1 - Miloš Mijatović (30')
1:2 - Aleksandar Pavić (37')
2:2 - Stefan Čović (38)

Bilo je ovo poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva. Futsaleri PP 192 će takmičenje nastaviti 23/24. januara gostovanjem u Valjevu ekipi Bezbednosti 192, dok igračima Karelija predstoju odigravanje dve zaostale utakmice, odložene zbog igrača pozitivnih na testu za COVID-19.

Zlatibor 11 : 1 Bezbednost 192
Zenon 5 : 2 Braća Nedić
Bajina Bašta 6 : 0 Flash
PP 192 2 : 2 Kareli