Pobeda Radničkog protiv Inđije za beg iz opasne zone

Napokon pobeda Nišlija; Ilustracija; foto: V. Keser/Južne vesti

Fudbaleri Radničkog napokon su ostvarili trijumf u Superligi Srbije, pošto su na svom terenu sa 2:0 bili bolji od Inđije u susretu 34. kola. Ovom pobedom Radnički je sada van opasne zone, pošto je na 13. poziciji sa 43 osvojena boda, dok je prvi "ispod crte“ Rad sa samo jednim bodom manje.

Trener Aleksandar Stanković upisao je prvi trijumf na klupi Radničkog, a Nišlije su osvojile tri boda nakon sedam mečeva u kojima nisu znali za trijumf. Ekipu sa "Čaira“ u nastavku sezone očekuje grčevita borba za opstanak.

Duel u Nišu Radnički je na vreme otvorio golom, pošto je posle nepunih petnaestak minuta igre, zbog neopreznosti gostujuće odbrane, sviran penal za Nišlije. Odgovornost je preuzeo Trifunović i sigurnim izvođenjem kaznenog udarca doneo prednost svom timu u ranoj fazi susreta.

U nastavku meča se domaćin opredelio za kontranapade, pa je posed prepušten Inđiji. Gosti su pokušavali da dođu do pogotka, ali je Radnički imao dobru priliku. Jedna dubinska lopta stigla je do Đuričkovića, koji je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Jovičićem loše reagovao, pa šansa odlazi u nepovrat. U nastavku akcije je šutirao Živković sa distance, ali promene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu ista meta, isto odstojanje. Nakon igre na sredini terena i terenske inicijative Inđije, gol postiže Radnički. Sjajnu dugu loptu poslao je Đuričković, ona je stigla do Pantelića, koji ispred golmana Jovičića odlično dodaje do Đuričina, a ovaj neometan pogađa gol i dvadesetak minuta pre kraja susreta obezbeđuje ostanak sva tri boda na "Čairu“.

Do kraja promene rezultata nije bilo, pokušao je Kovačević glavom za domaće, te gosti iz slobodnog udarca, ali bez ikakvih promena.

Ušli smo sa ogromnim pritiskom u ovaj meč, ali smo brzo postigli gol, posle čega je sve ipak bilo lakše. Propustili smo priliku sredinom prvog dela susreta da preko Đuričkovića rešimo meč, kasnije smo izdržali napade Inđije, koja je dokazala da ima kvalitetnu ekipu i na kraju ipak postigli još jedan pogodak. Ova tri boda mnogo će značiti za našu ekipu koja je bila izgubila sigurnost. Nisam zadovoljan fizičkom spremom, dosta smo istrošeni, igramo na svaka tri dana, skraćen nam je izbor igrača, ali verujem da ćemo sezonu uspešno privesti kraju - rekao je posle meča trener Nišlija Aleksandar Stanković.

Radnički je nakon ove pobede na poziciji 13, sa 43 osvojena boda, dva mesta van zone ispadanja, ali samo sa bodom više od Rada. Inđija je 17. sa 34 osvojena boda i teško će i naredne godine igrati u eliti.

Brzo primljeni gol nas je poremtio i najviše je uticao na krajnji rezultat. Čestitam Radničkom, a nama preostaje da na četiri utakmice koliko je ostalo do kraja pokušamo da izborimo opstanak. Matematički još nismo ispali i dok ima šansi borićemo se - kazao je Goran Milojević, strateg Inđije.

U narednom kolu Radnički gostuje Vojvodini, dok je Inđija domaćin Mačvi.

Superliga Srbije 34. kolo: RADNIČKI NIŠ - INĐIJA 2:0

Stadion: "Čair“ Niš.  Sudija: Novak Simović. Strelci: Trifunović (14. minut, penal), Đuričin (68. minut). Žuti kartoni: Kovačević, Aksentijević (Radnički Niš) – Bakić, Protić, Škorić Đurić, Đorđević (Inđija)

RADNIČKI NIŠ: Kojić – Aksentijević, Bjeličić, Stevanović, Stanković – Pantelić (od 69. Petrović), Kovačević – Đuričković, Živković (od 34. minuta Ćirković), Trifunović (od 60. Đuričin) – Kasalica

INĐIJA: Jovičić – Cucin, Bakić (od 46. Jovanović), Krneta, Protić – Škorić (od 88. Čalov), Đurić (od 81. Đorđević), Aleksić (od 81. Modou) – Bastajić, Nešković, Dimitrov (od 46. Pantelić)

Novi Pazar 0 : 2 Voždovac
Čukarički 4 : 2 Mladost (L)
TSC 1 : 3 Napredak
Proleter 1 : 3 Partizan
Spartak ŽK 0 : 2 Javor Matis
Mačva 0 : 5 Radnik
Radnički (N) 2 : 0 Inđija