Zrenjaninski Radnički savladao Vojvodinu 1928

Fudbaleri Radničkog na gostovanju u Perlezu, u okviru 28. kola Srpske lige grupa "Vojvodina", upisali su veoma važna tri boda pobedivši ekipu Vojvodine rezultatom 1:2.

Prvi su zapretili gosti, kada je Krstinić u 22. minutu izveo korner, lopta stigla do Bjelice koji glavom loptu šalje pored stative golmana Magde. Nakon polukontre u 45. minutu,  mladi Gajilović povlači loptu sa 30. metara,  obilazi golmana Magdu  i postiže gol za 0:1.

U drugom poluvremenu domaći preko Rudića u 53. minutu dolaze  do izjednačenja. Bačvanski u 65. minutu izvodi korner, lopta opet dolazi do Bjelice koji ovoga puta na prvoj stativi glavom pogađa za konačnih 1:2 za Radnički.

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog, 17. aprila od 16:30h dočekuju ekipu OFK "Stari Grad" iz Bačke Palanke.

Vojvodina 1928: Magda, Balo, Rudić, Ješić, Živanov, Knežević, Stojičić, Mišić, Hovanec, Džajski i Bošnjak. Zamenici igrača: Petrović, Jeftić, Milenković, Popov, Kalajdžija, Knežević i Miklić.

Radnički Zrenjanin: Radović, Bjelica, Sarić, Krstinić, Runjevac, Čigoja, Kovačević, Bačvanski, Gajilović, Krstin i Turkulj. Zamenici igrača: Bačko, Ćušić, Marković, Jovanov, Pavlov, Vukoje i Pavković.

1. Maj Ruma 4 : 0 Sloga (Č)
Dunav 0 : 1 Sloboda
Hajduk 1912 1 : 2 Borac
Bačka 1901 1 : 2 Dinamo 1945
OFK Vršac 3 : 1 Tisa
Omladinac 1 : 1 Mladost (NS)