OFK 019 siguran protiv Branika

Detalj sa meča iz Zaječara - foto: temporadio.rs

U 20. kolu Zone "Istok" OFK 019 bio je danas bolji od ekipe Branik iz Štubika koja je sa osvojenih 13 bodova na samom dnu tabele. Fudbaleri zaječarskog zonaša, pojačani ovog proleća najboljim pojedincima iz Kablova, dobro igraju i još uvek ne znaju za poraz na svom terenu. Trener Igor Slović danas je na teren izveo najjači sastav.

Snažno su krenuli domaći igrači i već u 13 minutu na asistenciju Dušana Žikića centarfor Lazar Konić savladao je golmana Miloša Pantića za vođstvo od 1:0. Znatno bolja igra zaječaraca krunisana je golom Nenada Pašića pred sam kraj prvog poluvremena koji je sa ivice šenaesterca odlično šutirao pod samu prečku. U nastavku igrači iz Štubika su pokušali da prenesu težište na stranu domaćina ali nisu uspeli. Beležimo odličan udarac iz slobodnog udarca sa 20-tak metara štopera Branika, Aleksandra Radojevića ali je prečka sprečila siguran pogodak. U 81. minutu domaći igrači su ostali sa igračem manje jer je odlični štoper Petar Mladenović dobio drugi žuti karton zbog oštre igre.

OFK 019 - BRANIK 2:0 (2:0)

ZAJEČAR: Teren kod spomenika Ljubi Didiću. Igrano bez prisustva publike. Sudija Branislav Stanković (Negotin), pomoćnici Dušan i Nikola Jakovljević iz Negotina. Strelci: Lazar Konić u 13. minutu i Nenad Pašić u 43. minutu. Crveni karton: Petar Mladenović (OFK 019)

OFK 019: M. Petrović, Andrejević (Trukić), Jelenković, Mladenović, N. Petrović, Žikić (Jonović), Konić, Pavlović, Jovanović (Mitrović), Nikolić (Manojlović), Pašić (Bućin)
BRANIK: Pantić, Ostrovljanović, Lazić (Ranđelović), Veljković, Pismigić, Radojević, Kraguljac, Mihajlović, Bogdanović, Davidović, Petrović (Jovanović).