Timočanin drugi finalista KUP-a FS Zaječarskog okrga

Zonaš OFK 019 i srpskoligaš Timočanin odigrali su lepu utakmicu pored pruge. Pobeda je pripala knjaževčanima, mada su i zaječarci imali nekoliko lepih prilika za gol. Puleni trenera Miloša Ćirića poveli su već u trećem minutu pogotkom Petra Dragićevića sa osam metara, iskosa sa desne strane, nakon asistencije Srećka Ranđelovića. Potom su “romantičari” sa Kraljevice imali tri povoljne prilike, ali nisu uspeli da ih krunišu golom.

Na 2:0 povisio je u 57. minutu  ofanzivni bek Matija Milojković. Golman Miloš Nikolić je nespretno rukom izbacio loptu  u polje, želeći da uposli nekog od svojih saigrača, ali lopta je kao poklon došla do Milojkovića, koji je sa 25 metara lobovao golmana i udvostručio prednost Timočanima - 2:0. Šest minuta kasnije brzonogi Lazar Konić je pobegao odbrani neopreznih gostiju i iz blizine smanjio je prednost na 1:2. Svi pokušaji zaječaraca da preokrenu rezultat u svoju korist, kao i gostiju da osiguraju vođsvo ostali su samo na pokušajima. Knjaževčani su izborili plasman u finale kupa na području FS Zaječarskog okruga, gde će im rival biti Timok 1919, lider na tabeli srpskoligaškog Istoka, koji je sa “pola gasa” pobedio Radnički 1946 u rudarskoj Lubnici, člana Zaječarske Okružne lige.

OFK 019 -  TIMOČANIN 1:2 (0:1)

ZAJEČAR. Igralište pored spomenika “Ljubi Didiću”. Sudija: Miloš Mitrović (Zaječar). Strelci: Lazar Konić u 63. minutu za OFK 019, a Dragićević u 3, Milojković u 57. minutu za Timočanin. Žuti kartoni: N. Jovanović (OFK 019), Slavković, Stojanović, Milošević, Milojković, Zlatković (Timočanin).

OFK 019: Milan Nikolić, Andrejević (od 48. D. Jovanović), Pavlović (od 86. Mitrović), P. Mladenović, Petrović, Žikić, Konić, Pašić, N. Jovanović, Miloš Nikolić, N. Mladenović
TIMOČANIN: Marinković, Milojković, Kojić, Saša Stojanović (od 65. Mišić), Srećko Ranđelović, Slavković, Anđelković, Milošević (od 72. Zlatković ), Dragićević, Stojadinović (od 76. Stefan Ranđelović), Baltić.