Čukarički golovima Jovanovića savladao Metalac za skok na treće mesto

Čukarički golovima Jovanovića savladao Metalac za skok na treće mesto-ĐorđeJovanović-

Čukarički je slavio trijumf protiv Metalca, u duelu u kojem je golove postizao na startu oba poluvremena. Oba puta je to učinio napadač Đorđe Jovanović, najpre u šestom, potom i u 57. minutu – 2:0, za skok Brđana na treće mesto ispred novosadske Vojvodine.

Čukarički je od starta meča nametnuo inicijativu, pa je Đorđe Jovanović već u drugom minutu imao priliku, ali nije uspeo da glavom zahvati loptu, iako je bio u vrlo dobroj poziciji. U četvrtom minutu pokušao je i Ergelaš, koji je dobio mesto u startnoj postavi protiv Metalca, omladinac Brđana šutirao je iskosa sa leve strane, sa ivice šesnaesterca, Puletić je uspeo da krajnjim naporom izbaci loptu u korner.

Ono što nije uspeo iz prve, Jovanović je popravio iz druge prilike. Bila je to prelepa akcija belo-crnih, koju je počeo Docić, kapiten je prosledio loptu do Ergelaša, ovaj do Kamenovića, a levi bek Čukaričkog je fantastično asistirao napadaču domaćih Jovanoviću, koji je lako savladao Puletića – 1:0. Posle vodećeg gola Čukaričkog, znatno je opao ritam meča.

Metalac je polako uspostavljao ravnotežu, a u 35. minutu došao je i do prve prilike na susretu. Maksimović je dobio nešto više prostora, šutirao je sa 18 metara, lopta je prohujala iznad prečke Petrovićevog gola. Četiri minuta kasnije još bolja prilika za goste, ali je Petrović zaustavio sjajan šut Katanića iz okreta, sa deset metara. Posle dužeg vremena zapretio je i Čukarički, oprobao je Čolović udarac sa 30 metara, ali je to bilo preslabo za Puletića.

Brđani su bolje počeli i drugo poluvreme. Čolović je iznudio slobodan udarac, iskosa sa desne strane. Kapiten Docić je oštro uputio loptu u protivnički peterac, golman Puletić nije najsigurnije intervenisao, a to je bilo sasvim dovoljno Jovanoviću da munjevito reaguje i vrhom kopačke smesti loptu u protivničku mrežu – 2:0.

Nedugo potom Đorđević je izvršio dvostruku izmenu, u igru je poslao Rakonjca i Tošića, prethodno je povređenog Ergelaša zamenio još jedan omladinac, Lukić. Odmah je reagovao i Lazetić, koji je na teren poslao trojicu novih igrača, Cvetkovića, Kokira i Arambašića. Nije bilo većih uzbuđenja sve do 83. minuta, kad je Mijailović iz velike udaljenosti pogodio prečku, a u nastavku akcije šut Lukića sa 15 metara je izblokiran.

Čukarički - Metalac 2:0 (1:0)

Strelac: 1:0 – Jovanović u 6, 2:0 – Jovanović u 57. minutu. Stadion na Banovom brdu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović.

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Jovanović (od 65. Rakonjac), Ergelaš, Kamenović (od 65. Tošić), Tanasijević (od 88. Ostojić), Mijailović, Čolović, Šapić, Kovač.

METALAC: Puletić, Maksimović (od 65. Kokir), Krajišnik, Vasiljević (od 76. Pecelj), Katanić (od 65. Arambašić), Zoćević, Rogač, Jokić (od 65. Cvetković), Mlađović, Vlalukin, Prestiž (od 86. Grbović).

Radnik 4 : 1 Novi Pazar
Javor Matis 1 : 1 Inđija
Partizan 2 : 0 Vojvodina
Napredak 0 : 2 Rad
Mladost (L) 0 : 2 Zlatibor
Voždovac 2 : 1 OFK Bačka