Voša poražena u derbiju

Detalj sa meča Vojvodina - Crvena zvezda (foto: FK Vojvodina)

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Crvene zvezde rezultatom 0:2 (0:1), u derbiju 15. kola Super lige Srbije. U meču koji je odigran bez prisustva gledalaca, strelci za Beograđane bili su Gajić u 26. i Ben u 75. minutu (p).

Pred početak utakmice, v.d. predsednika FK Vojvodina Dragoljub Samardžić uručio je uramljen dres Vojvodine sa brojem 100 i prigodnu statuu Siniši Saničaninu, koji je u prošlom kolu protiv Metalca odigrao svoj 100. meč u dresu „stare dame“, a nakon toga, održan je minut ćutanja u znak počasti prema nedavno preminulom patrijarhu Srpske pravoslavne crkve Irineju.

Prva šansa na utakmici je viđena već u prvom minutu, kada je sa oko 15 metara odlično šutirao Vukadinović, ali je sjajno odbranio Borjan. Na drugoj strani, Crvena zvezda je uzvratila u 19. minutu, kada je slobodan udarac sa oko 20 metara izveo Ben, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Međutim, 26. minutu, Beograđani su ipak došli do prednosti. U kontranapadu, Gajić je šutirao sa oko 25 metara iskosa i odličnim udarcem doveo svoj tim u vođstvo.

Crvena zvezda je imala novu priliku u 36. minutu, takođe posle kontranapada, kada je Ivanić šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Isti igrač je u 50. minutu dobro prošao pored Andrića i potom šutirao sa oko 23-24 metra iskosa, ali je lopta otišla preko prečke gola Vojvodine.

U 73. minutu, dobru priliku je imala i Voša i to posle centaršuta Đorđevića sa leve strane i udarca Andrića sa petnaestak metara, ali je lopta otišla van okvira gola. Samo minut kasnije, sudija Novak Simović je start Đuričina nad Nikolićem u šesnaestercu Vojvodine okarakterisao kao prekršaj i dosudio penal za gostujući tim.

Jedanaesterac za Crvenu zvezdu je sigurno izveo Ben i tako povisio prednost svog tima.

Do kraja meča, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, bez većih prilika za bilo koji tim, pa je utakmica završena pobedom ekipe iz Beograda.

Vojvodina: Vukliš – Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević – Drinčić, Bjeković (od 46. Stojković) – Vukadinović (od 81. Gemović), Čović (od 77. Zukić), Bojić – Mrkaić (od 65. Đuričin).

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Eraković – Sanogo, Petrović – Ben (od 84. Degenek), Ivanić (od 88. Spiridonović), Kanga (od 73. Nikolić) – Falćineli (od 84. Vukanović).

Voždovac 1 : 1 Novi Pazar
Mladost (L) 1 : 1 Čukarički
Napredak 2 : 1 TSC
Partizan 1 : 0 Proleter
Javor Matis 1 : 3 Spartak ŽK
Radnik 3 : 0 Mačva