Druga uzastopna pobeda Zlatibora

Fudbaleri Zlatibora pobedili su Novi Pazar rezultatom 2:1 na gostovanju u 14. kolu Linglong Superlige Srbije. Drugom uzastopnom pobedom na gostovanjima ekipa Zorana Njeguša došla je do 12. boda u sezoni kojom je popravila svoje izglede u borbi za opstanak.

Dvostruki strelac za Zlatibor bio je napadač Milan Đokić pogocima u 33. i 56. minutu, a za Novi Pazar je pogodio Abdulaje Sise u 39. minutu. Čajetinski tim sada ima 12 bodova, tri manje od Pazaraca koji se nalazi na granici zone opstanka.

Zlatibor je na početku meča prepustio posed lopte domaćima, a šanse čekao iz kontra napada, a u 11. minutu šansu je imao Đokić. Za taj promašaj napadač čajetinskog tima se iskupio u 33. minutu kada je odlično realizovana kontra. Iz odbrane je pas u prazan prostor uputio Đakovac, a Đokić se stuštio sam kroz protivničku polovinu, štoper Kurdić nije uspevao da ga sustigne, a lepo je prebacio i golmana za vođstvo 0:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije, Pazar izjednačuje, i to posle kornera kada je najviši u skoku bio zadnji vezni iz Gvineje Sise i precizno poslao loptu u mrežu. Gosti su imali još dve šanse u finišu poluvremena posle prekida, ali je ostalo 1:1.

Sigurnost u igri koja se vratila u ekipu Zlatibora na prošlom meču proizvela je dobar početak drugog poluvremena. Napadač Milan Đokić pokazao je da je ova novembarska subota njegov dan, i u 56. minutu donosi prednost 2:1, a prvi put u sezoni je postigao dva gola na jednom meču. Kako je vreme odmicalo, tako su se pojačavali napadi Novog Pazara, a Njegušev tim je tražio situaciju da brzo odgovori. Do idealne prilike za Zlatibor je došlo u 75. minutu i zaista je za čuđenje kako Poček nije postigao treći gol kada je imao praznu mrežu bez istrčalog golmana Drobnjaka na 30ak metara udaljenosti. Do kraja meča defanziva gostiju nije popustila i došli su do treće pobede u ligi.

Posle ovog kola sledi pauza zbog utakmica reprezentacija, a Zlatibor će naredni meč odigrati 21. novembra u Užicu protiv Bačke koja je u ovom kolu poražena kod kuće od Rada.

Novi Pazar – Zlatibor 1:2 (1:1)

Stadion: Gradski stadion, sudija: Lazar Lukić.

Novi Pazar: Drobnjak, Vujaković, Trtovac, Kurdić, Živić, Sise, Resić, Tomić, Nikčević, Kovačević, Marković.

Zlatibor: Čubraković, Jezdimirović, Anđelković, Stamenković, Miličić,Đakovac, Krstić, Petronijević, Miloradović, Janjić, Đokić.

Novi Pazar 1 : 2 Zlatibor
OFK Bačka 0 : 1 Rad
Metalac 3 : 3 Vojvodina
Crvena zvezda 3 : 2 Inđija