SLS: Javor Matis - Vojvodina 2:1

U sedmom kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine su danas izgubili rezultatom 2:1 od ekipe Javor Matisa u Ivanjici. Meč se igra bez prisustva gledalaca.

U 6. minutu Čović je šutirao sa oko 30 metara, ali je lopta otišla pored gola. par minuta kasnije slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 30 metara je izveo Drinčić, ali je Lazović odbranio. U 14. minutu posle sjajne akcije Vojvodine, Andrić je centrirao sa desne strane, a Zukić uputio udarac iz prve sa oko 15 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke. Nakon toga slede dve povoljne prilike prvo Jevtića u 18. minutu, ali je lopta otišla visoko preko gola i Šćepanovića u 23. minutu sa oko 15 metara  šutira, ali je Simić uhvatio loptu.

Nakon inicijative Vojvodine ekipa Javora u 33. minutu stiže do prednosti. Posle centaršuta Jevremovića iz kornera, udarac glavom je uputio Piščević i doveo svoj tim u vođstvo. U  37. minutu Drinčić je šutirao sa oko 25 metara, Lazović je odbranio, a na loptu je potom natrčao Vukadinović, ali je sa tri metra promašio čitav gol. Poslednju priliku da poravna rezultat u prvom delu igre imao je Ćović, posle centaršuta Andrića sa desne strane, udarac glavom sa oko pet metara je otišao preko gola.

Početkom drugog poluvremena u timu Vojvodine, izvršena je trostruka izmena: izašli su Mladen Devetak, Dejan Zukić i Momčilo Mrkaić, a ušli Stefan Đorđević, Aranđel Stojković i Miodrag Gemović. U 49. minutu zbog prekršaja nad Bralićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Javora dobio je Luka Luković. U 59. minutu u kontranapadu Vojvodine, Vukadinović je lepo dodao loptu do Bojića, koji je šutirao sa oko 15 metara, ali je Lazović odbranio.

U 61. minutu Tanko je glavom poslao loptu u šesnaesterac ka Lukoviću, koji je izašao sam ispred Simića i povisio prednost svog tima na 2:0. Nakon toga u 63. minutu izvršena je prva izmena i u timu Javora: izašao je Lazar Nikolić, a ušao Nemanja Mladenović. Par minuta kasnije posle centaršuta Tanka, Saničanin je glavom zahvatio loptu, koja je potom došla do Lukovića, a on je šutirao sa oko sedam metara, ali je Simić odbranio.

U 67. minutu izvršena je i četvrta izmena u timu Vojvodine: izašao je Siniša Saničanin, a ušao Bogdan Mladenović. Zbog prekršaja nad Stojkovićem na oko 40 metara od gola domaćina, žuti karton u ekipi Javora u 72. minutu dobio je Vanja Zvekanov. U 74. minutu Bogdan Mladenović je šutirao sa oko 30 metara iskosa, ali je lopta otišla daleko van okvira gola. Zbog prekršaja nad Ruševićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine u 79. minutu dobio je Slavko Bralić.

U 81. minutu posle centaršuta Vukadinovića sa leve strane, neko od igrača Javora je glavom zahvatio loptu, koja je potom došla do Bogdana Mladenovića, a on je uputio volej-udarac sa desetak metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otišla van okvira gola. Nakon toga, zbog odugovlačenja prilikom vraćanja lopte u igru, žuti karton u ekipi Javora dobio je Đorđe Lazović. U 85. minutu izvršena je i peta izmena u timu Vojvodine: izašao je Miljan Vukadinović, a ušao Novica Maksimović.

Drinčić je u 86. minutu šutirao sa oko 25 metara, ali je Lazović odbranio. U sledećem napadu, posle centaršuta sa desne strane, Bralić je uputio udarac glavom, Lazović je odbranio, a potom je Bojić natrčao na loptu i šutirao sa tri metra iskosa, ali je lopta otišla van okvira gola. U 94. minutu posle centaršuta Andrića, Jevtić je glavom izbio loptu, koja je potom došla do Bojića, a on ju je dodao do Bogdana Mladenovića, koji je šutirao sa desetak metara, ali je lopta otišla van okvira gola. Vojvodina je smanjila na 2:1 u 95. minutu posle dubinskog pasa u šesnaesterac Javora, Bralić je glavom dodao loptu do Bojića, koji je šutirao sa oko 22-23 metra i smanjio rezultat koji je bio i konačan rezultat meča u Ivanjici.

Javor Matis: Lazović – Maričić, Jevremović, Pavišić, Jevtić – Piščević, Zvekanov – Nikolić, Mladenović, Luković – Tanko.

Vojvodina: Simić – Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak – Drinčić, Zukić – Bojić, Čović, Vukadinović – Mrkaić.

Spartak ŽK 1 : 1 Novi Pazar
Proleter 0 : 0 Mačva
TSC 1 : 3 Radnički (N)
Čukarički 1 : 3 Crvena zvezda
Voždovac 4 : 0 Metalac
Mladost (L) 2 : 1 OFK Bačka