Metalac na deobi prvog mesta

Kišni i sumoran subotnji dan doneo je ipak zračak sunca svima kojima je u srcu plavo-bela boja. Metalac se sa gostovanja u Beogradu vraća sa 3 boda i na prvo mesto na tabeli, koje deli sa ekipom Grafičara. Teška utakmica, po teškom terenu i još jedno dobro izdanje plavih. Metalac je golove postizao u pravo vreme što je slomilo domaće igrače u trenucima kada su pomislili da na ovoj utakmici mogu više. Na kraju, zaslužena pobeda Metalca.

Poveo je Metalac već u 16′ golom Katanića. Nakon prodora i odličnog pasa Đurića u dubinu, loptu prihvata Katanić, obilazi golmana Jevrića i smešta loptu u nebranjenu mrežu za 0:1.

Dva minuta pre kraja prvog poluvremena, nakon jedne diskutabilne situacije, sudija Živković pokazuje na belu tačku za domaće. Odgovornost preuzima Babić, šalje Puletića u jednu stranu, a loptu u drugu, za 1:1.

Svi su pomislili da se sa tim rezultatom ide na pauzu, ali tako nije mislio Đurić. Primio je loptu na centru i prosledio ka Kataniću, Katanić je šalje do Prestige-a pred šesnaesterac domaćih po levoj strani, a Prestige povratnom pronalazi Đurića, koji prolazi Tasića i vara Jevrića za 1:2.

Odlična kontra Metalca u 57′, lopta stiže do Đurića na levom krilu, on odigrava povratni pas na ivicu šesnaesterca, na loptu u punom trku naleće Katanić i u padu iz prve šutira i pogađa donji desni ugao gola Žarkova za konačnih 1:3.

U narednom kolu fudbaleri Metalca na svom terenu dočekuju ekipu Trajala.

OFK Žarkovo – Metalac 1:3 (1:2)