Poraz fudbalera Radničkog 1923 u poslednjoj proveri

"Crveni" su dosta teško dolazili do povoljnih situacija pred golom svog rivala

Fudbaleri Radničkog 1923 pretrpeli su minimalan poraz od čačanskog Borca 1926 u generalnoj probi pred nastavak sezone u Prvoj ligi Srbije – 0:1 (0:0). Utakmica je odlučena u samom finišu, kada je mladi Ristović kaznio kardinalnu grešku odbrane kragujevačkog prvoligaša.

Da li zbog umora nakon napornih priprema ili zbog toga što jednostavno nisu imali svoj dan, “crveni” su utakmicu protiv lidera srpskoligaškog zapada odigrali daleko ispod svojih realnih mogućnosti. Malo toga pozitivnog je šef struke Radničkog 1923 Darko Milisavljević mogao da vidi u igri svoje ekipe na današnjoj utakmici, pa je sa punim pravom bio nezadovoljan po isteku devedesetog minuta.

Kragujevčani su u prvih pola sata igre imali više loptu u svom posedu, ali su retko dolazili do povoljnih pozicija iz kojih bi mogli ozbiljnije da ugroze gol svog rivala.

Maksimović je u 12. minutu iskoristio svoju brzinu da umakne štoperima Borca 1926, a zatim je uputio oštru povratnu loptu u srce šesnaesterca, koja je završila daleko od njegovih saigrača. Tri minuta kasnije Nikodijević je testirao gostujućeg čuvara mreže Maslarevića, koji se nije dao iznenaditi.

Golman čačanskog srpskoligaša istakao se i u 24. minutu, kada je efektnom paradom osujetio lukav pokušaj Stevana Kovačevića iz slobodnog udarca.

Gosti su prvi put ozbiljnije zapretili u 33. minutu, kada je Savić umalo iskoristio uspavanost odbrane Radničkog 1923. Opasno je bilo i u narednoj situaciji pred golom Kragujevčana, kada je Ilić propustio da kazni neoprezno istrčavanje Vladimira Savića.

Usledio je pokušaj Petrovića glavom posle kornera, kao i slab udarac Kovačevića nakon povratne lopte Nikodijevića. U 41. minutu Varjačić je lepo probio po desnoj strani i centrirao na drugu stativu ka Nikodijeviću, čiji je udarac glavom bio nedovoljnog inteziteta da ozbiljnije ugrozi Maslarevića.

Malo je falilo pa da Kragujevčani dobiju neplanirani poklon u finišu prvog dela susreta, kada je nakon centaršuta Kovačevića lopta zakačila nekog od igrača Borca 1926, promenila pravac i umalo iznenadila Maslarevića, koji je još jednom spasao svoj tim najgoreg mogućeg scenarija.

Na odmor se tako otišlo bez golova, da bi se odmah na startu drugog dela susreta Petrović našao u velkoj šansi posle kornera, ali je njegov udarac u padu zaustavio golman Čačana.

Kako je utakmica odmicala, tako su fudbaleri Borca 1926 polako preuzimali terensku incijativu i samim tim nešto češće dolazili do prilika da ugroze Vladimira Savića.

Tako je 65. minutu Mijajlović u padu zahvatio loptu glavom, ali nije bio dovoljno precizan. Usledila su dva lukava pokušaja nekadašnjeg člana kluba sa “Čika Dače” Jovana Lukića, koji je prvo direktnim udarcem iz kornera, a potom i iz slobodnog udarca pokušao da iznenadi Vladimira Savića, ali je čuvar mreže Kragujevčana u oba navrata dobro reagovao.

Ulazak omladinaca Cvetkovića, Simovića i Milikića malo je “prodrmao” redove kragujevačkog prvoligaša. Tako je u 83. minutu mladi Cvetković udarcem sa ivice šesnaesterca uzdrmao stativu, da bi dva minuta kasnije Simović “začeo” kontru tako što je grudima odložio loptu do Todorovića, a on pravovremeno proigrao Radonjića, koji se kao brzi voz stuštio ka golu Čačana, ali nije uspeo da savlada rezervnog golmana gostiju Draškovića.

Na kaznu za ova dva promašaja nije se dugo čekalo. Dva minuta pre kraja utakmice, Ristović je iskoristio nesmotrenost odbrambenih fudbalera kragujevačkog tima i uz dosta sreće savladao Savića.

Tako je Radnički 1923 porazom okončao pripremni period, u kome je odigrao ukupno sedam utakmica i zabeležio pet pobeda, uz po jedan remi i poraz.

“Crveni” će imati tačno nedelju dana da se malo odmore i pripreme za prolećnu premijeru protiv OFK Žarkova naredne subote, 29. februara, na stadionu “Čika Dača”.

RADNIČKI 1923 – BORAC 1926 0:1 (0:0)