Zlatibor remijem zatvorio jesen

Fudbaleri Zlatibora odigrali su nerešeno 0:0 sa ekipom Radničkog 1923 u 23. kolu prve lige Srbije na domaćem terenu. Šestom uzastupnom utakmicom bez pobede Čajetinski tim završio je jesenju poslusezonu.

Ekipa Predraga Ristanovića nalazi se na četvrtom mestu na tabeli sa 37 bodova i zadržala je status najbolje odbrane u takmičenju, dok je tim iz Kragujevca došao do 30. boda i nalazi se na 11. poziciji.

U prvih 20 minuta, igrači domaćih su imali dve dobre šanse u šesnaestercu posle akcija po desnoj strani. Najpre je zadnji vezni Stojanović napravio prodor do kaznenog prostora gostiju, lopta je došla do napadača Đokića koji u padu iz solidne pozicije ne uspeva da pogodi gol. Usledio je pokušaj Stamenića koji je se fintom oslobodio čuvara, prebacio loptu na levu nogu, ali šutirao preko gola sa 10ak metara iskosa. Potom je iz slobodnog udarca sa oko 20ak netara zapretio specijalista za prekide Nedeljković, ali je golman Raičević izboskovao u korner. U prvom poluvremenu Radnički nije uputio udarac u okvir gola, ali ni Čajetinci nisu iskoristili svoje šanse, pa je ostalo 0:0.

Kako je vreme odmicalo u nastavku, sve je bilo izvesnije da će se meč završiti bez golova. Pokušao je trener Ristanović dodavanjem Artemčuka u napad, ali nisu mogli da naprave veliki pritisak. Najbolju šansu u drugom poluvremenu imali su Kragujevčani, kada je napadač Nikodijević pogodio prečku posle dosta duge razmene pasova kojom je lopta došla pred gol Zlatibora. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa su Čajetinci 10. put podelili bodove u ovoj sezoni, a peti put odigrali 0:0. Fudbaleri Radničkog nošeni su podrškom grupe navijača „Crveni đavoli“ koja je organizovano stigla na Švajcariju.

Zlatibor na ovom meču nije nastupio u uobičajenim belim dresovima, već u crno – žutoj kombinaciji, primerenijoj za uslove na terenu. Iako je protekle sedmice na planini bio sneg, organizatori meča uspeli su da obezbede zadovoljavajuće uslove na terenu Sportskog centra Čajetina. Ovaj meč 23. kola drugog ranga takmičenja ispratio je uživo poznati trener Ljupko Petrović.

Posle jesenjeg dela Prve lige na tabeli vodi Grafičar sa 41 bodom, ispred Metalac sa 40, dok po 37 imaju Zlatibor i Bačka. Na začelju su Smederevo i Budućnost sa po 15 bodova, a takmičenje se nastavlja po planu u februaru.

Zlatibor – Radnički 1923 (0:0)
Stadion: Švajcarija, gledalaca: 350, sudija: Lazar Tripković.

Zlatibor: Stailković, Jezdimirović, Ilić, Glišović, Jovanović, N. Stojanović, Nedeljković, M. Stojanović (od 65. Divac), Stamenić (od 74. Artemčuk), Vesić, Đokić.

Radnički 1923: Raičević, Mijatović (od 83. Popović), Petrović, Nikodijević, Kovačević, Ćirović, Vidović, Varjačić (od 46. Grbović), Maksimović (od 75. Ilić), Zdravković, Filipović.