Zemun bolji od Dobanovčana u komšijskom derbiju

Komšijski derbi je odigran po vetrovitom i hladnom vremenu, a na tribinama u Gornjoj varoši se skupilo jedva nekih 200 gledalaca. Obe ekipe se nalaze u zoni ispadanja i danas su im bili preko potrebni bodovi za opstanak.

Bolje su počeli gosti i poveli već u 9. minutu kada se Dobrijević našao usamljen na petercu i loptu glavom sproveo u mrežu. Posle toga su usledili napadi Zemunaca u želji da se što pre izjednači. Igrao se 24. minut Kada je Adžibaba sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, a vratar Dobanovčana je krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

Već u sledećem minutu se desio veliki nesporazum u odbrani gostiju kada su se sudarili odbrambeni igrač Stojanović i vratar Jovanović, do lopte dolazi Ristović i lagano je šalje u prazan gol za izjednačenje. Igrači Budućnosti kao da nisu mogli da se povrate iz šoka, pa je Zemun preuzeo potpunu inicijativu. Već u 27. minutu su domaći mogli doći do vođstva, Adžibaba šutira sa penala u prazna vrata, kao iz trave je iznikao Đorđević i sa gol linije loptu izbacio u korner.

Grgić je u 38. minutu sjajno uposlio Adžibabu samog ispred gola gostiju, ovaj je loše primio loptu, vratar je bio brži i otklonio opasnost. Krmar 2  minuta kasnije prodire po desnoj strani i centrira, lopta je zakačila kapitena gostiju Đorđevića i završila na stativi.

Kako su završili prvo, tako su započeli i drugo poluvreme, snažnim pritiskom na zadnju liniju Budućnosti i jakom igrom na sredini terena. Grgić u 52. minutu svoj tim dovodi u vođstvo snažnim i preciznim udarcem sa oko 20 metara. Nešović se potom u 66. minutu driblingom oslobodio svog čuvara i iskosa sa 7 metara uputio udarac, ali pravo u dobro postavljenog Jovanovića.

Imali su gosti samo minut kasnije kolosalnu priliku da izjednače rezultat, Dobrijević je centrirao na Perića koji iz veoma povoljne pozicije sa oko 13-14 metara loptu šalje visoko iznad prečke. Detalj koji je zapečatio sudbinu gostiju se dogodio u 78. minutu. Jovanović je zakasnio sa istrčavanjem i napravio penal nad Ristovićem, a siguran izvođač najstrože kazne je bio Nešović.

Rezultatom 3:1 je završena ova borbena i kvalitetna utakmica, pa se Zemun popeo iznad crte za ispadanje, dok je Budućnost prikovana na dno tabele. U poslednjem kolu jesenjeg dela takmičenja Zemun gostuje Grafičaru, dok vrlo dobri Radnički iz Pirota dolazi u Dobanovce.

ZEMUN - BUDUĆNOST 3:1 (1:1)

STADION: Gradski stadion Zemun. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Radoičić Nenad i Novaković Novak. STRELCI: Ristović 25.min, Grgić 52.min i Nešović 79.min (k.u.) (Zemun), Dobrijević 9.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: S.Jovanović, Živanović i Denković (Budućnost).
ZEMUN: Krunić, Tošeski, Grgić (Crnomut), Ristović (Čelar), Vasiljević, Pavlović, Kiso, Krmar, Mijailović, Adžibaba (Nešović), Đalović.
BUDUĆNOST: S.Jovanović, Radojčić, Stojanović, Dobrijević, Vukić, Živanović, Đorđević (I.Jovanović), Stojković, Denković (Markišić), Avram (Oreščanin), Perić.