Pl: Liverpulu derbi, sudije debelo oštetile Siti

Fudbaleri Liverpula slavili su u derbiju 12. kola protiv Mančester Sitija sa 3-1.

Od starta susreta gledali smo fenomenalan tempo. U šestoj minuti Liverpul je poveo sa 1-0 a Fabinjo je postigao evrogol. No, treba reći da su sudije debelo oštetile Siti. U akciji koja je prethodila golu, Arnold je igrao rukom u šesnaestercu ali sudija nije svirao penal. Liverpul je nastavio sa pritiskom i u 13. minuti bilo je 2-0. Strijelac je bio Mo Salah. Siti potom preuzima inicijativu. Šanse su propuštali Sterling i Aguro pa je na poluvremenu ostalo -.

Liverpul sjajno otvara drugo poluvrijeme. Pogotkom Manea Liverpul je došao do 3-0.  Međutim, Siti se nije predavao. Pokušavali su na sve načine doći do pogotka a u 79. minuti su i uspjeli. Strijelac je bio Bernardo Silva. Do kraja susreta šanse su propuštali Volker i Žesus a treba reći da je sudija propustio dosuditi još jedan jedanesterac za goste, iako je igranje rukom bilo na metar od glavnog arbitra.

Liverpul je sada prvi sa osam bodova više od Lestera i Čelsija a devet više od četvrtog Sitija.

Burnley 3 : 0 West Ham
Chelsea 2 : 0 Crystal Palace
Leicester City 2 : 0 Arsenal
Liverpool 3 : 1 Manchester City
Manchester United 3 : 1 Brighton
Newcastle United 2 : 1 Bournemouth
Norwich City 0 : 2 Watford
Southampton 1 : 2 Everton