Pobeda Sinđe nad Zemuncima

Veoma važna tri boda su danas osvojili Orlovi i tako potvrdili prošlonedeljnu pobedu u Novom Pazaru. Iskreno rečeno, Zemunci su imali više od igre, veći posed lopte i više stopostotnih prilika, ali na kraju snalažljiviji domaćin dolazi do pobede.

Zemun u jednoj akciji u 14. minutu propušta dve prilike . Prvo Stojanović pogađa stativu, a na odbijenu loptu natrčava Grgić i sa desetak metara šutira iznad gola. Kazna stiže u sledećem napadu kada je Iliću u pokušaju da centrira, lopta prešla preko noge i nošena vetrom prevarila vratara Zemuna Krunića i završila u mreži.

Gosti su u nastavku krenuli snažno u nameri da promene rezultat i Grgić u 53. minutu šalje snažan udarac sa 22 metra, ali Stefanović sjajno brani. Minut kasnije Mladi Vasilije Đurić nehotice igra rukom u svom kaznenom prostoru i to je penal za Zemun. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Vukajlović poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

Veoma agilni Grgić u 59. minutu prolazi po krilu i sa 7-8 metara upućuje snažan šut, ali pravo u vratara Sinđe. Još jednu lepu priliku je Zemun propustio posle udarca iz ugla u 68. minutu kada je Pavlović bio najviši u skoku, ali je loptu poslao pravo u Stefanovića.
Domaći se bude u zadnjih 10 minuta i prvo Cakić iz slobodnjaka šutira snažno i precizno u sam ugao sa oko 25 metara, a rezervni vratar Minić pravi lepu paradu i otklanja opsanost. Međutim u 86. minutu Minić pravi grešku odbivši loptu posle centaršuta pravo na nogu Jokoviću kojem nije bilo teško da je sa par metara pošalje u praznu mrežu za pobedu i konačnih 2:1.

SINĐELIĆ - ZEMUN 2:1 (1:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Božović Boško. STRELCI: Ilić 29.min i Joković 86.min (Sinđelić), Vukajlović 55.min (k.u.) (Zemun). ŽUTI KARTONI: Đorđević i Joković (Sinđelić), Vukajlović, Vasiljević, Mijailović i Minić (Zemun).
SINĐELIĆ: Stefanović, Bumbar (Minić), Đorđević, Branković, Đurić (Čang Ju), Cakić, Sićović (Joković), Radunović, Dragačević, Ilić, Goranović.
ZEMUN: Krunić (Minić), Stojanović, Vukajlović, Grgić, Nešović (Filipović), Ristović (Adžibaba), Vasiljević, Pavlović, Kiso, Mijailović, Đalović.