Vaterpolisti Bečeja zabeležili i drugu pobedu u novoj sezoni

Oni su zabeležili dve uzastopne pobede na startu nove sezone Prve A lige Srbije

Iako se oba rivala okršaja kraj Tise rešili u svoju korist po dve četvrtine, pobedu su zabeležili Bečejci. I to ubedljivom razlikom od pet golova (14:9). Presudio je poslednji period igre u kojem su Beograđani doživeli „potop“ (0:6)!? Očito da su momci sa Tise fizički bolje pripremljeni, a i kvalitet je na njihovoj strani, pa „ajkule sa Taša“ nemaju za čim da žale.

Najviše golova postignuto je u prvoj četvrtini. Bečejci su poveli sa 2:0, ali su Beograđani preokrenuli rezultat na 5:3 u njihovu korist, da bi se na prvi odmor otišlo sa 4:5. Na poluvremenu je bilo 6:6. U trećoj četvrtini rezultatska klackalica se zaustavila na 8:9, a u poslednjem periodu utakmice prvo je rampu spustio golman Žolt Bušić sa sedam, od svojih 10 u poslednje dve četvrtine, odbrana, a u napadu su se raspucali saigrači i uknjižena je druga uzastopna pobeda.

Pored golmana Bušića, pohvale zaslužuje i korpulentni Čavić, koji je u svakoj četvrtini postigao po jedan pogodak. Četiri puta se u listu strelaca upisao i najefikasniji igrač Beograda Mulia.

Bečej – Beograd   14:9 (4:5, 2:1, 2:3, 6:0)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 300. Sudije: Dario Balažević (Subotica) i Igor Virijević (Zrenjanin). Igrač više: Bečej 12(4), Beograd 10 (4). Peterci: Bečej 2(2), Beograd 2(2).

Bečej: Murošev (4 odbrane), Velimirov, Čavić 4(1), Ćurčin 1, Katić 2(1), Mesaroš 2, Pantić, Perić 2, Kovačev, Šašin 2, Jović, Korovljev 1, Bušić (10 odbrana), Krstonošić.

Beograd: Vasović (10 odbrana), Šaban 1, Beronja, Jovanović 1, M.Šuberić 1,Ražnatović, Pokrajac,J. Šuberić, Varda, Mulia 4 (1), Đujić 1, Stamatov 1, Uzelac, Novičić.