Grafičar siguran protiv Sinđe

Ekipa Sinđelića je danas protiv Grafičara nastupila sa samo 15 igrača u protokolu, jer ima velikih kadrovskih problema, čak 8 igrača im je povređeno. Doduše i kod Grafičara je trener Milija Žižić promešao postavu bez nekoliko standardnih prvotimaca, čuvajući ih za sredu kada se igra zaostala utakmica sa Radničkim iz Kragujevca i to na Marakani u večernjem terminu od 18 sati.

Što se igre tiče nije viđeno puno prilika , a prvu je imao Grafičar preko Kukuličića u 14. minutu. Posle udarca iz ugla, šutirao je glavom, a vratar Stefanović je bio siguran. Gosti uzvraćaju u 20. minutu, posle greške odbrane na 3-4 metra od gola se našao Đurić, ali je vratar Grafičara, Savić, zaustavio njegov šut.

Igrao se 27. minut kada je Gavrić oprobao svoj udarac izvevši slobodnjak sa oko 25 metara, kraj stative. Međutim 5 minuta kasnije je naštelovao nišanske sprave i sa oko 22 metra loptu poslao u rašlje za 1:0. Samo 2 minuta po primljenom pogotku, Sinđelić je mogao doći do izjednačenja, kada posle izvedenog kornera Branković biva najviši u skoku, ali lopta odlazi nekih desetak santimetara iznad prečke.

U nastavku je tempo opao, domaćin se zadovoljio vođstvom i jedino što su uradili su dva lepa šuta sa distance Stanojeva i Kukuličića, u 69. i 76. minutu, nedovoljna za promenu rezultata. Indolentnost im se umalo nije osvetila kada Radunović u 78. minutu glavom šalje loptu zamalo iznad prečke. Još veću priliku za izjednačenje je propustio Čang Ju u 87. minutu, neometan sa 7-8 metara loptu šalje pravo u naručje Strahinje Savić.

Oko 1200 gledalaca može biti zadovoljno prikazanom igrom, a već u sredu Sinđu očekuje kup utakmica sa Vojvodinom u Novom Sadu, a Grafičar već pomenuti odloženi meč iz 13. kola sa Kragujevčanima.

GRAFIČAR - SINĐELIĆ 1:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 1200. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Karadžić Miloš i Krstić Ivan. STRELAC: Gavrić 32.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Dabić i Kukuličić (Grafičar), Dragačević, Goranović i Sićović (Sinđelić).

GRAFIČAR: Savić, Stanojev (Panović), Marjanović, Mrkela, Santrač (Stojić), Gavrić, Marong (Đorđević), Dabić, Nikolić, Fićović, Kukuličić.
SINĐELIĆ: Stefanović, Bumbar, Đorđević (Minić), J.Čang, Branković, Đurić, Radunović, Dragačević, Krstić (Sićović), Ilić, Goranović (M.Čang).