Mirković vodio do pobede

Premijerna pobeda košarkaša Sloge protiv Proletera

Premijerni meč pred svojim navijačima košarkaši Sloge odigrali su protiv vrlo neugodne i dobre ekipe iz Zrenjanina. Potpuno izjednačeno izgledao je veći deo prve četvrtine u kojoj je Sloga stekla blagu prednost i čuvala je do kraja. Zapažene role imao je mladi Spasojević, asistencijama je razigrao kapitena Mirkovića, dok su gosti uzvraćali preko raspoloženog Milana Munižabe. Početkom druge četvrtine, čvršćom odbranom i brzom realizacijom u napadu, Sloga je stigla do prve dvocifrene prednosti 28-17. Sloga je umešno čuvala vođstvo, nije dozvolila pulenima Stefana Atanackovića da se razigraju i rezultatski vrate u igru, pa se na veliki odmor otišlo sa vođstvom domaćih 40-32.

Već u trećoj četvrtini Sloga je stigla i do dvadeset poena prednosti, ali su Zrenjaninci koristili prazan hod u igri "belih" da se vrate u meč. Pred kraj meča Proleter Naftagas je došao poenima Kilijana na 11 poena zaostatka, ali je stavr u svoje ruke preuzeo kapiten Sloge Mirković i domaći su stigli do važne prve prvenstvene pobede.

PLAKETA PETKU POPOVIĆU

KK Sloga ove godine slavi 70. rođendan, a nedavno je na svečanoj akademiji posebnim plaketama nagrađena generacija koja je 1984. godine ostvarila najveći uspeh ulazak u Prvu ligu bivše SFRJ. Iz opravdanih razloga na akademiji nije bio prvi čovek zrenjaninskog Proleter Naftagasa Petko Popović, član Slogine generacije iz 1984. kome je predsednik "belih" Uroš Matić plaketu uručio pred početak meča.

Izjava trenera Sloge Saše Pavlovića posle utakmice sa zrenjaninskim Proleterom

SLOGA – PROLETER NAFTAGAS 75 - 64 (20-17, 20-15, 19-12, 16-20)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca:500 Sudije: Kovačević (Užice), Radosavljević (Kragujevac), Simić (Čačak)

SLOGA:Kostić 12, Đurđević, Radić 7, Spasojević, Mirković 18, Šević 11, Vujović, Tomić, Čomagić 5, Tomašević 11, Jovanović 11, Ćojbašić.

PROLETER NAFTAGAS: Gligorin, Lambić 4, Beader 7, Kovačević 2, Panić, Munižaba 18, Đorđević 2, Orlić 4, Kilijan 18, Đurđević, Lazić, Rakić 9