Sloga na krilima navijača do nove pobede

Teško do važne pobede - detalj sa utaimice Sloga-Pirot

Sloga je pobedničku seriju u 2020. godinu nastavila i u derbi meču sa Pirotom. Gosti su zadužili "bele" posle jesenje pobede u Pirotu, a Kraljevčani su 30 minuta mučili i nervirali svoje navijače. Tek u poslednjoj četvrtini smo videli šampionski hod "belih", kada su goste ostavili na samo šest postignutih poena. Domaći su počeli odlučno, brzo vođstvo 5-0 najavljivalo je pravo "belo veče". Ipak, Piroćanci su brzo došli do daha, poveli 9-7, a nešto kasnije je Dimitrije Đorđević sa dve trojke doneo gostima i pet poena prednosti. Sloga se vratila trojkama Tomaševića i Radića, da bi Matović zaključio prvu četvrtinu poenima ispod koša. centar Pirota je već u prvih deset minuta imao 11 poena.

I u drugoj četvrtini videli smo izjednačen meč, mnogo grešaka i izgubljenih lopti, pogotovo košarkaša Sloge. Imali su domaći mnogo prilika da preokrenu rezultat, nisu bili precizni,a Pirot je na veliki odmor otišao sa dva poena prednosti 36-38, posle poena Mukanovića.

Piroćanci su odlično počeli treći period, trojke Filipovića i D. Đorđevića, novi poeni Matovića doneli su gostima kapitalnu prednost 44-55. Na kraju ovog dela igre Pirot je imao vođstvo 54-60,a Slgini košarkaši mogu da budu srećni što je razlika bila samo šest razlike. Ono što nije radila trideset minuta, Sloja učinila u prva četiri minuta poslednjeg perioda. Agresivno na svakom delu terena, sigurniji napadi preko Radića i Mirkovića i "beli" su uspeli da povedu 61-60, iako su u jednom trenutku bili u minusu 12 poena. Posle trojke Radića i zakucavanja mladog Tomaševića, Sloga je stigla do 67-62,a svi u dvorani su bili na nogama, dok se sa tribina orilo "beli,beli". Tačku na novu pobedu Kraljevčana stavio je Miroslav Radić trojkom iz kornera za ekstazu u dvorani i veliko slavlje.

SLOGA – PIROT 76 - 66 (19-24, 17-14, 18-22, 22-6)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca:1000 Sudije: Kovačević (Užice), Mali (Stara Pazova) i Orešković (Kačarevo)

SLOGA:Kostić 19, Tomić, Đurđević, Vujović, Spasojević, Jovanović 1, Radić 19, Mirković 16, Šević, Tomašević 13, Ćućović, Čomagić 9

PIROT: Mukanović 9, Stefanović, Filipović 15, Stanković 2, Bjelak 6, D. Đorđević 11, Vasić, Matović 17, B. Đorđević 6, Stojanović

Sloga 76 : 66 Pirot
Železničar 78 : 71 Beovuk 72
Proleter Naftagas 76 : 67 Sveti Đorđe
Mladost (SP) 87 : 74 Zdravlje Leskovac
KKK Radnički 87 : 65 Konstantin
Spartak 94 : 74 Fair Play