Žele namučio Slogu

Detalj sa jedne Slogine utakmice

Posle dugo godina u Kraljevu je protiv Sloge u zvaničnoj utakmici igrao čačanski Železničar. Kraljevčani su važili za favorita, ali su gosti bolje počeli meč. Vođstvo "Žela" 10-4 kao da je nagovestilo da će ovo biti sve, samo ne laka utakmica za domaće. Do kraja prve četvrtine Čačani su zadržali četiri poena prednosti 19-23. Košarkaši Železničara postigli su devet trojki u prvom poluvrmenu naspram Slogine samo dve. Kraljevčani su sve vreme bili u podređenom položaju, ali su uspeli da koševima Tomaševića prvi put povedu u 15. minutu 32-31, dok je drugo vođstvo "belih" bio i rezultat prvog poluvremena 47-46.

Treću četvrtinu obeležio je veoma mali broj poena, bilo je mnogo grešaka sa obe strane, ali Sloga nije uspela da se rezultatski odlepi. U poslednjih deset minuta vodeli smo veliku borbu, Čačani su koristili greške domaćina da konstantno dišu za vrat, ali ovoga puta šut za tri poena ih nije služio kao u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, kod Sloge mnogo problema u organizaciji napada, ali je domaće u blagoj prednosti držao kapiten Mirković za koga puleni Branka Jorovića nisu imali rešenja. Na kraju, u ne mogu kvalitetnoj utakmici koja će se brzo zaboraviti Sloga je stigla do očekivane pobede nad izuzetno neugodnom ekipom Železničara.

SLOGA – ŽELEZNIČAR (Čačak) 82 - 78 (19-23, 28-23, 15-13, 20-19)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca:1000 Sudije: Stamenković, Zdravković, Stanković (Niš)

SLOGA:Kostić 15, Tomić, Đurđević 11, Vujović, Spasojević, Jovanović, Radić 12, Mirković 21, Tomašević 4, Ćućović 8, Čomagić 7

ŽELEZNIČAR: Raković 16, Petrović 13, Goronjić, Panić 11, Šušić 18, Krsmanović 6, Radović 6, Krunić, Pečenković 4, Kovačević 4

Pirot 108 : 95 BKK Radnički
Fair Play 71 : 84 Zemun Fitofarmacija
Konstantin 88 : 85 Spartak
Zdravlje Leskovac 91 : 102 KKK Radnički
Sveti Đorđe 83 : 72 Mladost (SP)
Beovuk 72 67 : 79 Proleter Naftagas