Rukometaši Proletera započeli prvenstvo pobedom

Rukometaši Proletera ostvarili  su pobedu u prvom kolu Arkus Super lige savladavši Železničar 1949 iz Niša rezultatom 29:27 (19:14).

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u četvrtom minutu vodili sa 3:1, a poslednje vođstvo imali su  u 10. minutu rezultatom 5:4. Golom Nebojše Kanižaja Proleter preuzima vođstvo (7:6) i do kraja prvog poluvremena utakmicu završava u svoju korist rezultatom 19:14.

U drugom poluvremenu došli su gosti do minus 1 (23:22), ali uspeli su rukometaši Proletera preko odličnog Elezovića i Ilijina da utakmicu privedu sigurnom kraju i ostvare vrednu pobedu na startu prvenstva rezultatom 29:27.

Najefikasniji igrač na terenu bio je  iskusni Momir Rnić sa 8 postignutih golova.

U sledećem kolu rukometaši Proletera igraju u gostima protiv  ekipe Partizana.

PROLETER: Šaru, Pešić, Elezović 4, Ilijin 4, Todorov 1, M. Gaćinović, A. Gaćinović, Rnić 8 (1), S. Terzić 1, F. Terzić, Krivošija, Mirić 5, Kanižaj 3, Radović 3, Karlaš, Knežević.

ŽELEZNIČAR: Bojan Radivojević 2, Milovanović 5 (1), Ačković, Stanojević 1, Petrović, Boris Radivojević 5, Milosavljević 4, Stošić, Spasić 3 (3), Jevtić 2, Cvetković, Potkonjak, Stojanović 2, Pavlović 3 (1), Kocić.