Prva pobeda Sinđe

Sinđa je danas sasvim zasluženo došao do prve pobede u ovogodišnjem prvenstvu protiv favorizovanih Vranjanaca. U prvom poluvremenu su pružili veoma lepu igru, a što su postigli samo jedan pogodak najzaslužniji je gostujući vratar Stefan Popović.

Već u 8. minutu Goranović je u slalomu predriblao tri gostujuća igrača i uputio sa desetak metara udarac, ali pravo u vratara. Slobodan udarac u 22. minutu sa preko 20 metara je sjajno izveo Dragačević, vratar gostiju se izvio koliko je dug i vrhovima prstiju loptu poslao do prečke pa u korner.

Najzad je u 32. minutu bio nemoćan vratar Dinama, kada je na jednu povratnu loptu naleteo Goranović i sa nekih 25 metara poslao projektil u rašlje. Samo dva minuta kasnije Nedeljković hvata volej, ali je za neki santimetar neprecizan i propušta priliku za izjednačenjem. Na drugoj strani Đurić je mogao da povisi vođstvo u prvom minutu nadoknade kada sa ivice kaznenog prostora lepo šutira, ali nedovoljno da se savlada danas vrlo dobri Popović.

U drugom poluvremenu se igrači Sinđelića opredeljuju da brane rezultat i jedinu priliku je propustio rezervista Tomović u  68. minutu, kada posle kornera sa 3-4 metra loptu šalje kraj gola. Vranjanci su zatim stvorili dve lepe prilike za izjednačenje. Mladen Popović u 71. minutu loptu glavom šalje kraj same stative, a Nikola Popović u 79. minutu sjajno šutira sa 16 metara, ali vratar domaćih Vukašinović se istakao sjajnom intervencijom i spasao svoj gol.
Debi šefa stručnog štaba Dragana Đukanovića je tako protekao uspešno uz nadu u bolje igre i rezultate Sinđelića u nastavku prvenstva.

SINĐELIĆ - DINAMO 1:0 (1:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Zdravković Miodrag. STRELAC: Goranović 32.min (Sinđelić). ŽUTI KARTONI: Đorđević (Sinđelić), Tumbas, Onimisi i Veličković (Dinamo).
SINĐELIĆ: Vukašinović, Bumbar, Đorđević, Čang (Tomović), Branković, Veselinović, Vučićević (Minić), Đurić, Dragačević, Krstić (Milićević), Goranović.
DINAMO: S.Popović, Onimisi, Zlatković, M.Popović, Nedeljković (Antić), Jovanović, Dolovac (Bajić), Tumbas, Mitić (Veličković), N.Popović, Simović.

Radnički 1923 3 : 0 Smederevo 1924
Metalac 2 : 0 OFK Bačka
Sinđelić 1 : 0 Dinamo
Zlatibor 0 : 0 Kabel
OFK Žarkovo 1 : 3 Radnički (P)
Trayal 1 : 1 Zemun