Markov tim na korak do trijumfa!

Ekipa Marka Vidojevića bila je bolji tim u prvom poluvremenu. Stvoreno je nekoliko povoljnih prilika, Stojković je u 30. minutu pogodio stativu. Petković je u pokušaju da ubacu loptu, gurnut s ledja ali sudija nije svirao penal!

U 32. minutu pirotski mister gol iskupio se za nekoliko propuštenh prilika i sa nekoliko metara zatresao mrežu.

Igra se u veoma fer i korektnoj atmosferi, rekao nam je predsednik Zoran Nikolić. Iako se domaći Radnički bori za opstanak, igra se sportski bez grubosti.

Drugo poluvreme bilo je mnogo uzbudljivije i neizvesnije. Od starta su domaći krenuli agresivnije, za razliku od prvog poluvremena kada su više brinuli o svom golu.

U 48. mniutu – 1:1 ! U jednoj gužvi, lopta se odbila do napadača domaćih koji je “ugurao” u mrežu.

Radnički, je posle gola  vratio igru iz prvog dela. Ponovo prilike pred golom domaćina, ali, kao i na ranijim utakmicama mnogo pokušaja ali bez realizacije.

Konačno u 65. minutu Petković je odlično reagovao , savladao golmana posle odličnog prodora Spasića i ubacio loptu u mrežu za 1:2.

Bolja igra Piroćanaca rezultirala je trećim pogotkom. Pati Spasić je u svom stilu prošao, izborio se za prostor i snažnim udarcem zatresao mrežu, 3:1 za Radnički.

Arbitar, koji u prvom poluvremenu nije svirao penal za Radnički, uradio je suprotno u nastavku. Neko od fudbalera domaćih ušao je u šesnaesterac, da li je bilo kontakta ili ne, tek sudija je pokazao na penal i domaći su u 78. minutu smanjili na 3:2.

U finišu meča, kada su domaći ulagali napore da eventualno izmene rezultat i osvoje bar bod, LIDER  je zapečatio sudbinu domaćih, a po svemu sudeći i Varvarinaca, mister gol Aca Stojković GOOOOL 4:2 za Radnički.

Srpska liga Istok 31. kolo: Radnički Svilajnac - Radnički Pirot  2:4 (0:1)

Rtanj 1 : 2 SFS Borac
Trstenik PPT 0 : 1 Jagodina Tabane
OFK Sinđelić 0 : 0 Temnić 1924
Radan 2 : 0 Dunav
Jedinstvo (B) 0 : 3 Moravac Orion
Radnički (S) 2 : 4 Radnički (P)
Car Konstantin 0 : 1 Budućnost