Pirotski Radnički ubedljiv protiv Paraćinaca

Danas su fudbaleri Radničkog imali veoma važnu utakmicu u kojoj je pobeda bila pod "moranjem" kako bi pred derbi prvenstva sledećeg vikenda ušli sa istim brojem bodova sa GFK Dubočicom.

Pribojavali su se navijači kako će ekipa Gorana Lazarevića reagovati posle prošlonedeljnog nezasluženog poraza na terenu kraj paraćinske staklare. Najveći problem trenera Radničkog pred ovaj meč bio je taj što čak osmorici fudbalera preti suspenzija za derbi protiv Leskovčana ako neko od njih dobije žuti karton.

Osim Đurovića, koji je u 61. minutu posle nešto oštrijeg starta (inače prvog na utakmici) na protivničkoj polovini dobio žuti karton ostali fudbaleri su uspeli da se sačuvaju. Od prvog sudijinog zvižduka fudbaleri Radničkog krenuli su agresivno ka golu protivnika.

Posle prvog kornera u 5. minutu Radnički je poveo sa 1:0. Posle centaršuta iz ugla Adžibabe, najbolje se u petercu gostiju snašao Kostić Milutinović i postigao pogodak. U 12. minutu već je bilo 2:0 za Radnički. Nikolić je dobro proigrao Petrova u šesnaestercu Paraćinaca kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Ćuruviju.

Minut kasnije Đurović nije iskoristio grešku protivničke odbrane, Radnički je već tada mogao do ubedljivog vođstva, ali je dobio samo korner. U narednih petnaestak minuta igralo se između dva šesnaesterca bez konkretnih prilika uz mnogo veći posed lopte na strani domaćina. Do kraja prvog poluvremena Paraćinci su u nekoliko navrata zapretili golmanu Markoviću ali bez uspeha.

Najveću šansu za goste promašio je Todorović u 27. minutu kada je sa samo pet metara glavom, neometan šutirao pored gola. Golman Marković se istakao u 42. minutu kada je odbranio udarac Petrovića sa 16 metara. Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:0 za Radnički.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su gosti posle kornera, Krkić je šutirao glavom, golman Marković ponovo dobro brani. Nadu Paraćinaca da mogu da uhvate rezultatski priključak raspršio je u 57. minutu Denis Ristov izvanrednim udarcem sa ivice šesnaesterca. U 63. minutu Ristov šalje odličnu loptu do Petrova koji je slabo zahvata pa Ćuruviji nije bilo teško da brani.

Deset minuta kasnije dva puta se istakao golman gostiju kada je najpre zaustavio šut Mančića, a potom i Đurovića. Igrao se 85. minut kada je i Tošić oprobao svoj udarac sa 14-15 metara, ali je golman i ovoga puta izašao kao pobednik. Kada su svi na stadionu očekivali da, danas dobri sudija Anđelković odsvira i poslednji zvižduk Mančić je ušao u kazneni prostor gostiju i matirao četvrti put golmana Jedinstva.

Srpska liga Istok 22. kolo: Radnički - Jedinstvo Paraćin 4:0 (2:0)

Stadion kraj Nišave. Žuti kartoni: Đurović u 61. minutu za Radnički, Jovanović u 78. i Sokolović u 82. minutu za Jedinstvo. Strelci: 1:0 Kostić Milutinović u 5. minutu, 2:0 Petrov u 12. minutu, 3:0 Ristov u 57. minutu, 4:0 Mančić u 93. minutu. Sudije: Đorđe Anđelković (KŠ), Jovan Milić (PK), Vladimir Nikodijević (ĆU), Miloš Grujičić (KG). Delegat: Predrag Božić, kontrolor: Vladimir Đuričić.

Radnički: Marković 7, Stojanov 8, Colić 7 (od 65. minuta Petrović A.), Petrov 8 (od 80. minuta Antić -), Dojkić 8, Đurović 8 (od 86. minuta Petrović N. -), Ristov 8, Kostić Milutinović 8 (od 80. minuta Tošić -), Adžibaba 8, Vojinović 8, Nikolić 7 (od 65. minuta Mančić 7). Rezerve: Ilić, Antić, Petrović A., Tošić, Mančić, Kamenović, Petrović N.

Jedinstvo: Ćuruvija, Tadić, Kojić, Krkić, Petrović, Jovanović, Todorović (Čolović), Radovanović, Nastasijević (Sokolović), Arsenović, Stanković (Marković). Rezerve: Marković, Sokolović, Marković S., Šalja, Milenović, Čolović, Stojadinović.

Još jedan utisak iz drugačijeg ugla. Više nije svejedno u trci ova dva tima šta će se dogadjati.

Koji su pritivnici, da li je neko nekoga "častio" premijom, da li će se deliti kartoni kao deci bombone, da li će "Žaretov mali" za prvi start Đurovića, najboljeg napadača Radničkog, odmah pokazati žuti karton, znajući da u svom tefteru možda ima imena ugroženih igrača.

GFK Dubičica je imala potez više pred nedeljni derbi. Sa tribina su uživali ponajbolji fudbaleri, kako bi "netaknuti" bili spremni za derbi u selu Mrštane.

Za razliku od Čelara, Laza je danas strepeo i reagovao naravno kada ga je "Žaretov mali" pogodio u nerv kada je prvi strelac Radničkog kažnjen dvostrukom kaznom. Dobio je žuti i neće moći da stavlja na muke Leskovčane. "Strašni" SFS Borac pretio je praznim staklenim flašicama koje su domaći pretvorili u srču iako su se kleli u onaj dimnjak da se neće lako predati.

Dakle, trka se nastavlja. Do nedelje, mnogo toga će se čuti, kazati, komentarisati. Ja poručujem, igrajte, bre, fudbal, jedino tako se može u viši rang. Neće fotelje!

Radnički (P) 4 : 0 Jedinstvo (P)
Vlasina 1 : 2 Dunav
Radnički (S) 7 : 0 Car Konstantin
GFK Jagodina 0 : 0 Pčinja
OFK Topličanin 2 : 2 Timočanin
Budućnost (P) 3 : 2 Meševo
Timok 1919 0 : 2 OFK Brzi Brod
GFK Dubočica 5 : 2 SFS Borac