Marko Vidojević i njegov tim preskočili Bubanj i "pokorili Cara"!

Bez obzira ko je gde na tabeli bio, mečevi ova dva tima uvek su bili neizvesni i uvek karakter derbija. Rivalstvo je dugogodišnje  Nišlijama, predvodjenim predsednikom Milivojevićem, činilo se uvek, da je rezultat u mečevima sa Piroćancima, bio važnijih od svih drugih utakmica. Stadion podno Bubnja bio je često “neosvojiva tvrdjava” za Piroćance, kao što Car Konstantin nije dobro “prolazio” u Pirotu.

3. minut Otvoreno je krenulo. Problem za igrače biće tvrd teren. Pauza, povredio se Aca Stojković. Slobodan udarac Jovanovića golman Perić brani. 6. minut Mitić udarac preko gola. 9. minutGooool Bojan Dojkić  0:1.

Na startu već treći prekršaj za goste. Slobodan udarac Jovanivića, Dojkić glavom šalje loptu desni ugao. 11. minut S. Petrović iskosa sa 10 metara kraj gola. 17. minut napadi domaćih. Ivanović je u tri navrata sutirao. Jednom je Stamenković izbacio loptu u korner. 23. minutGoool Mitić 1:1.

Mitić je pobegao odbrani, Stamenković je istrčao, Mitić je iz mrtvog ugla pogodio gol!!!

35. minut To se očekivalo. Snažna igra, na granici prekršaja. Dosta nervoze. Domaći agresivniji. Imaju veći posed. 37. minut Udarac Jovanovića sa 30 metara preko gola.  40. minut prekid utakmice. Povređen je domaći fudbaler Nikolić. Previše nekontrolisanih startova. Igra se nervozno. Domaći agresivniji. 45. minut Šut Milinkovića tik kraj leve stative. 47. minut kraj prvog dela. Gosti su negodovali da je sudija svirao kraj 15 sekundi ranije. Spasić je imao loptu u napadu.

55. minut Radnički ponovo ima inicijativu. Domaći pred svojim golom. Ponovo prekršaji. 58. minut Milošević sa14 m šutira Perić brani. 65. minut Radnički i dalje bolji. 70. minut Umesto Stojkovića ušao je Tomović. Utakmicu u drugom poluvremenu pratimo sa Novicom Tončevom, predsednikom FS RIS.

75. minut Goool Pati Spasić 1:2. Spasić sa 14 m. lopta od stative završava u mreži. 84. minut Spasić šutira odbija se lopta do Tomovića kome beži. 89. minut Domaćima je u drugom delu ponestalo snage. Radnički deluje sigurnije. Dojkić i Makac skidaju sve dubinske lopte. Tri munuta nadonkande. I dalje 1:2 94. minut Kraj.

Radnički je potpuno zasluženo savladao velikog rivala. Beli su posebno u drugom poluvremenu dominirali kvalitetnim, taktičkim zamislima, snagom, sveukupno – fudbslski u svim elementima

Na Bubju je uvek bilo teško i neizvesno. Marko Vidojević i njegov tim nastavili su seriju pobeda.

Srpska liga Istok: Car Konstantin –  Radnički Pirot 1:2 (1:1)

Radnički: Stamenković 7, Vlajković7, Ćirković 7 (B. Mančić 7), Dojkić 8,  Marković 8, Tolić 8, Ristov 8, Jovanović 8, Milinković 7 (Milošević 7), Stojković 7 (Tomović -), Spasić 8. Rezerve: Cvetanović, Ivković, B. Mančić, Tomoov, Milošević.

Strelci: Dojkić 9. minut i Spasić 75. minut za Radnički, Mitić 23. minut za Car Konstanitin. Igrač utakmice Jordan Jovanović Radnički Pirot

Pukovac 0 : 0 SFS Borac
GFK Dubočica 6 : 1 Jedinstvo (P)
Zaplanjac 0 : 0 Budućnost
Car Konstantin 1 : 2 Radnički (P)
Radnički (S) 0 : 3 Moravac Orion
Jedinstvo (B) 3 : 1 Dunav
Radan 0 : 1 Temnić 1924
OFK Sinđelić 2 : 0 Jagodina Tabane