Pirotski Radnički dominirao u Paraćinu, postignuta tri gola, a moglo je još toliko

Dolazak Marka Vidojevića i atmosfera koja je stvorena tokom ove nedelje budili su nadu da će Radnički već u Paraćinu pokazati novo lice. Na stranu to što su domaći bili potpuno nemoćni u igri s Piroćancima, istina je sigurno da im pirotski tim danas nije dozvolio da igraju. Gosti su još na polovini Paraćinaca zatvorili sve prostore ne dozvolivši igračima Jedinstva da konsoliduju svoje redove. U prvom poluvremenu imali su jedan neuspešan kontranapad i to je bilo sve. Mogao je Radnički da pobedu obezbedi već u prvih 45 minuta, međutim, što zbog jakog vetra i tvrdog terena, na šta su se žalili, i završnica nije bila uspešna.

U nastavku pojavio se pravi Radnički i sve je bilo gotovo već u prvih nekoliko minuta.

Ako je suditi po trenutnoj situaciji na tabeli, ovaj vikend će biti veoma značajan za dalji tok prvenstva. Kandidati za prvo mesto u proteklim kolima su pobedjivali i to je, uoči današnjeg meča u Paraćinu i sutrašnjeg derbija prve i druge ekipe na tabeli, stvorilo atmosferu napetosti. S druge strane, Paraćincima je gorelo pod nogama, imperativ pobede stajao im je nad glavom.

Radnički je od ponedeljka sa novim trenerom Markom Vidojevićem, što je, takodje, za pirotski tim, bilo od velikog značaja.

2.minut prodor Ristova, kombinacija sa Milinkovićem koji sa 12 metara šutira kraj gola. 5. min. Ćirković centrira, odbrana u zelenim dresovima na mestu. 6. min. Radnički ima početnu inicijativu. Milošević na 15 metara do Spasića, ofsajd. 11.min. Prvi napad domaćih, centarfor šutira slabo u Stamenkovića. 13. min. Spasić u povoljnoj poziciji na 16 metara, ponovo ofsajd. 14. minut gledaoci nezadovoljni igrom domaćih. Čuje se samo pesma Pirgosa. 15. minut Spasić sa 12 metara iskosa šutira koji santimetar kraj leve stative. 19. minut igra na jedan gol. Jak vetar pomaže domaćinu. Fudbaleri Jedinstva zadržavaju vreme. 20. min. Četvrti korner za “bele”. Marković šutira, bek izbacuje loptu na 3 metra od gola. 24. minut pogrešila je odbrana. Deljanin krenuo ka golu, dao for, istrčao Stamenković i izbacio loptu. 26. minut Šut Ristova sa 10 metara, golman izbacio u korner. 31. min. Ponovo Marković sa 20 metara, golman brani. Za sada njihov najbolji igrač. 34.min. Pod pritiskom gledalaca, domaći igraju sve oštrije. Prvi žuti karton dobio je Deljanin. 36. min. Grub start stopera s dve noge na Miloševića na 18 metara od gola. Ristov šutira preko gola. 38. min. Kontra gostiju, šut preko gola. 39. min. Igra na jedan gol. Domaći se brane i retkim kontranapadima pokušavaju da se približe golu. Igraju nervozno. Tri žuta kartona pokazao je sudija Jović koji je upravo pokazao i četvrti žuti karton domaćim. 44. minut Spasić blokiran posle dobre kombinacije. Vetar i tvrd teren otežavaju igru. 45. minut Milinković najbolja prilika, sa 12 metara šutira kraj gola. Kraj prvog dela. Radnički je dominirao, ali bez uspešne završnice. U igru će ući B.Mančić i Tomović.

46. minut prve izmene Jovanović umesto Petrova i Aca Stojković umesto Milinkovića. 48. minut Goooool… Nemanja Milošević 0:1 Jordan Jovanović je iz okreta šutirao, golman je kratko odbio loptu, pritrčao Milošević šutirao u suprotni ugao. 51. minut Gooool… Aca Stojković 0:2 Vratio se pirotski mister gol. Pati Spasić je centrirao, a Stojković ubacio u mrežu. 60. minut Milošević postiže treći gol koji je sudija poništio zbog navodnog ofsajda 68. minut Ćirković centrira, Spasić je pokušao petom da ubaci u mrežu. Lopta je završila kraj gola. 70. min. Razlika u klasi velika. Tolić i Jovanović drže ,,konce,, igre. Odbranbeni igrači Radničkog Dojkić i Marković bez posla, a Spasić, Stojković i Milošević uz asistenciju B. Mančića, Vučetića i Ćirkovića po bokovima unose pometnju u redove zelenih. Vidojević je zamenio Ristova zbog povrede. Igra Boža Mančić. Vlajković je van tima zbog žutih kartona. 76. min. Još jedan grub start nemoćnih Paraćinaca. Peti žuti karton. Prekršaj nad Ćirkovićem. Paraćinci nemoćni. Čvrsta i borbena igra Piroćanaca na polovini domaćih, ne dozvoljava im da organizuju napade. Stiče se utisak da su fudbaleri Marka Vidojevića već zadovoljni ovim rezultatom. Gledamo poigravanje gostiju s domaćinom. Fudbalsko znanje i taktičke zamisli su ubedljivo na strani Piroćanaca. 83.min. Gooool… Aca Stojković 3:0 Tamo gde se uvek najbolje snalazio u gužvi pred golom, Stojković je sa 5 metara ubacio loptu u mrežu. 87. minut dve prilike za minut. Najpre Milošević sa 10 metara, golman izbacije u korner. Jovanović centrira, 10. korner, Dojkić šutira iz blizine kraj gola. 93. min. Kraj. Radnički je ubedljivo pobedio domaćina.

Golovi sa meča

Marko Vidojević, novi šef stručnog štaba, zadovoljan je pobedom i igrom u nastavku, ali je rekao da će biti potrebno još dosta posla da Radnički u daljem toku prvenstva bude još opasniji za protivnike.

I na kraju, da li zbog nemoći tek fudbaleri domaćeg tima često su pribegavali grubim startovima, zbog toga im je sudija Jović pokazao pet žutih kartona. Inače, arbitar je utakmicu “vodio” odlično i nije dozvolio da pristisak domaćih utiče na njegovo presuđivanje.

Budućnost 3 : 0 SFS Borac
Jedinstvo (P) 0 : 3 Radnički (P)
Pukovac 0 : 2 Moravac Orion
GFK Dubočica 3 : 0 Dunav
Zaplanjac 2 : 1 Temnić 1924
Car Konstantin 2 : 0 Jagodina Tabane
Radnički (S) 2 : 1 Rtanj
Jedinstvo (B) 2 : 0 Trstenik PPT