Rasprodaja ugleda ili bodova?

Da li je to već rasprodaja ugleda, ne samo bodova!? Nije više problem u tome ko će da igra, iscrpljene su skoro sve mogućosti, preostao je još samo Tomović i Aca Stojković. Nije više problem da li je trebalo da igra Spasić ili Ivković, Jovanović ili Mančić. Sve postalo isto. Jer, se izgubila energija. Nema je u svlačionici, ali je nema i na terenu. Sve je postalo čudno! I šta će se onda raditi, ukoliko i tada igra ne napreduje, a Radnički i dalje igra nemoćno pred svojom publikom, koja dolazi u sve manjem broju. Neverovatno je da i raniji nosioci igre traže sebe, nepotrebno ponekada greše, ne unose potrebnu sigurnost …

Treba odmah reći. Domaći su danas imali protiivnika koji se nije branio. U odnosu na meč sa Trstenikom, danas je lopta išla nešto brže, ali sve tamo do prostora gde je trebalo biti efikasan.

Ne nećemo nabrajati prilike. Imao ih je Radnički sigurno desetak, promašivano je iz pozicija gde se moralo da reaguje bolje. Pokušavali su pirotski fudbaleri da steknu prednost, jesu se trudili, ali… Zalaganje i želja je jedno, igra i znanje, snalažljivost, dobar pas, precizan udarac, dobra procena to je nešto sasvim drugo. Ekipa trenera Kuzmanovića nema mir u igri, prave se nepotrebne greške čak i u situacijama kada je protivnik nadigran.
Da, fudbal često nije pravedna igra. Jagodina je imala nekoliko pokušaja, postigli gol iz greške, kojoj je možda prethodio i prekršaj nad Jovanovićem, ali sudija Klikovac, kome će biti neophodna praksa za krupnije dogadjaje, ni tada, kao i u nekim drugim situacijama, nije se snašao.

Nije se snašao ni u 88. minutu kada je lopta u luku pala u šesnasterac i neko je u odbrani gostiju prihvatio rukom, Klikovac nije ,,kliknuo,, pokazao je da se igra nastavi. Prehrabra odluka za sudiju čije procene su često bile nesigurna. I ova, naravno!

Toliko! Svih 90 minuta nekako su ljubitelji fudbala bili ubedjeni da će Radnički ,,ovo dobiti lako,,  da će biti 4-5 golova .  Čekajući te navodne golove, svi na Stadionu bili su iznenadjni greškom Jovanovića i sudije Klikovca i izjednačenjem! I tu su nade u ubedljivu pobedu usahle, a rasprodaja bodova nastavila.

Dokle!? Pitanje za mnoge u Radničkom!

Srpska liga Istok 3. kolo:  Radnički – Jagodina Tabane  1:1 (1:0)

Ranički : Stamenkoić-, Vlajković 5, B.Mančić 5, Marković 6,  Radičević 5  (Jovanović 5) Tolić 6, N.Mančić 6 ( Milošević-) Dojkić 6, Ćirković 6 ( Spasić 5), Ristov 6, Vučetić 5. Rezerve: Cvetanović, Ivković, Jovanović, Petrov, Milošović,Miliković, Spasić.

Strelci: Ristov u 38. minutu za Radnički , Maković u 78. minutu Jagodinu Tabane.

Dunav 2 : 1 SFS Borac
Moravac Orion 0 : 0 Temnić 1924
Radnički (P) 1 : 1 Jagodina Tabane
Budućnost 2 : 0 Rtanj
Jedinstvo (P) 1 : 1 Trstenik PPT
Pukovac 1 : 0 OFK Sinđelić
GFK Dubočica 2 : 0 Radan
Zaplanjac 5 : 0 Jedinstvo (B)