Minimalac za nastavak serije

U 16.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su domaću ekipu Budućnosti minimalnim rezultatom 1:0 i na taj način prvo prolećno gostovanje okončali trijumfom. Već u 3.minutu gosti su bili u vrlo dobroj prilici, kada je M.Jelesijević sa 10-ak  metara šutirao pored gola. Isti igrač mogao je da donese prednost Zagoričanima i u 8.minutu, ali je njegov udarac skoro sa iste razdaljine odbranio golman domaćih Antonijević. Blagu terensku inicijativu gosti su materijalizovali u 24.minutu. N.Jovanović je poslao dubinski pas, a V.Petrović 10-ak metara iskosa sa leve strane šutirao i poslao loptu ispod ruku domaćeg golmana. Fudbaleri Budućnosti su uglavnom udarcima sa distance pokušavali da ugroze gol Jelesijevića, ali su njihovi šutevi završavali ili preko ili pored gola. Priliku da dupliraju prednost gosti su imali u 40.minutu,ali je  udarac Č.Petrovića (posle dobrog dodavanja J.Petrovića) sa 7-8 metra  odbranio Antonijević.

Prvu priliku u drugom delu imali su fudbaleri Sloge. V.Petrović je prošao po levoj strani, ali suviše iskosa sa 5 metara šutirao pored gola. M.Jelesijević je u dva navrata mogao da osigura pobedu gostiju. Najpre je u 63.minutu sa 10 metara šutirao pored gola, a 69.minutu  posle solo prodora njegov udarac odbranio Antronijević. Za propuštene prilike Zagoričani su mogli biti kažnjeni u 92.minutu. Gušić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru ,sudija Jovanović pokazao na "kreč", a udarac Ćurulića odbranio  danas gotovo besposleni N.Jelesijević. Tako su gosti ostvarili devetu pobedu (uz jedan remi ) u prethodnih deset mečeva.

Budućnost (Blaznava) - Sloga (Zagorica) 0:1

Igralište u Blaznavi. Gledalaca oko 40. Delegat:Ivan Gavrilović (Ovsište). Sudija:Miloš Jovanović (Božurnja), pomoćnici:Nikola Popović (Natalinci) i Aleksandar Milutinović (Žabare). Strelac:Vladimir Petrović u 24.minutu za Slogu. Žuti kartoni:M.Jovanović (Budućnost), Gušić, N.Jovanović, Jakovljević (Sloga).

Budućnost: Antonijević, Nikolić, Marjanović, Urošević, Šević, Čurulić, Miladinović, Mesarović, Ma.Jovanović, Đorđević, Blagojević (od 46. Mi. Jovanović).

Sloga: N.Jelesijević, Lekić, Ž.Jovanović (od 68. Jakovljević), Vesić, Stevanović, Gušić, N.Jovanović, J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Jasenica 3 : 2 Šumadinac (N)
Misača 0 : 4 Šamot
Šumadinac (S) 3 : 2 Ranilović
Proleter 6 : 0 Žabare
Mladi rudar 3 : 0 B 2000
Kopljari 2 : 3 Partizan