Tesna pobeda Zagoričana

U prvom meću pred svojim navijačima u ovoj sezoni fudbaleri Sloge izvojevali su veoma važnu pobedu, pošto su (u okviru 3.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) savladali sasvim solidnu ekipu Budućnosti rezultatom 2:1. U jednoj ne toliko kvalitetnoj, ali borbenoj utakmici, čini se da su domaći uz dosta sreće ostvarili značajan trijmf. Nakon početnih ispitivanja snaga, prvu priliku na meču imali su gosti, ali je udarac  Mesarovića  u 23.minutu završio pored gola. Samo dva minuta kasnije domaći su došli u vođstvo. Dimitrijević je izveo aut u visini šesnaesterca gostiju, J.Petrović loptu glavom prebacio do Č.Petrovića ,a ovaj sa 10-ak metara poslao loptu u donji desni ugao golmana Antonijevića. Izglednu priliku za izjednačenje gostujuću fudbaleri su propustili u 43.mnutu, kada je N.Šević izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, a Jelesijević sjajnom intervencijon spasao već viđenu loptu u mreži.

U drugom delu igre obe ekipe su igrale prilično oprezno. Kolosalnu priliku za gol gosti su prpopustili u 75.minutu. Miladinović je iskoristio grešku odbrane domaćih i sa 7-8 metara tukao, a golman Jelesijević vrlo dobrom intervencijom sačuvao svoj gol. Minut kasnije isto je učinio V.Petrović. Ovaj put odbrambeni igrači Budućnosti su pogrešili, a pomenuti igrač sa 12 metara iskosa sa leve strane šutirao pored gola. U smiraj meča Č.Petrović je vešto oduzeo loptu odbrani gostiju i rutinski sa 10 metara postigao drugi gol. Gosti su došli do počasnog gola u poslednjem minutu. Ćorović je izveo slovodan udarac sa 17 metara i poslalo loptu u donji desni ugao Jelesijevićevog gola.

Sloga (Zagorica) - Budućnost (Blaznava) 2:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 60. Delegat: Ivan Gavrilović (Ovsište). Sudija: Miloš Jovanović (Božurnja), pomoćnici:Milica Pavlović (Božurnja) i Zlatko Matijević (Kopljari). Strelci:Čedomir Petrović u 35. i 89.minutu za Slogu, a Ćorović u 90.minutu za Budućnost. Žuti kartoni:Dimitrijević, Antonijević, N.Jelesijević (Sloga).

Sloga: N.Jelesijević, M.M.Lekić, Dimitrijević, Vesić, Gušić, M.Jelesijević, Antonijević (od 85. M.S.Lekić), J.Petrović, (od 72. Ćosić), Č.Petrović, V.Petrović, Blažić (od 67. Jovanović).

Budućnost: Antonijević, Urošević, Ristić, Ćurulić, Nedeljković, N.Šević, Mesarović (od 65. I.Nikolić), Jovanović (od 46. Aleksić), Miladinović, Radovanović, B.Šević.

Šumadinac (N) 3 : 0 Jasenica
Šamot 4 : 0 Misača
Ranilović 1 : 4 Šumadinac (S)
Žabare 0 : 3 Proleter
B 2000 1 : 3 Mladi rudar
Partizan 1 : 1 Kopljari